Vietnam

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Vietnam

Google Maps
Oficiální název:
Vietnamská socialistická republika
Hlavní město:
Hanoi
Úřední jazyk:
vietnamština
Časové pásmo:
UTC+7

Golf Vietnam

Do Vietnamu přinesli golf Francouzi v roce 1920. Tenkrát tam bylo pouze jedno hřiště a to ve městě Dalat. Golfová asociace „Island Golf Club“ byla ve Vietnamu vytvořena až v roce 2007, nyní je v ní registrováno asi 5.000 hráčů. Rozličný golf Vietnam nabízí hlavně díky rozmanité topografii země a dlouhých pobřeží. Vietnam se může pochlubit zhruba s 20-ti hřišti.
 

 Měna

Místní měnou je vietnamský dong (VDN) bez dalšího dělení. Zkracuje se na „d“. Mnohem častěji při placení v obchodech se zde však setkáte s americkým dolarem. Je výhodné naučit se porovnávat tyto 2 měny.
 
Klimatické podmínky
Podnebí je v každém regionu odlišné. Ačkoliv celá země leží v tropickém a subtropickém pásmu, kopce na severu každý rok zažívají mrazivé zimy. Není výjimkou, že v této oblasti napadne i sníh. Naproti tomu jih sužují v létě 40°C vedra. Podnebí ve Vietnamu je ovlivněno dvěma monzuny. Jeden trvá od října do března a ten druhý zhruba od dubna až do října. Nejlepší proto je zkusit měsíce na přelomu těchto období (duben, květen, říjen). Pokud míříte na jih, naplánujte si cestu mezi listopadem a únorem. Ovzduší bývá suší a chladnější. Kolem Vánoc však Vietnam navštíví nejvíce turistů.
 
Cestovní informace
Pokud do země jedete na méně než 30 dní bude Vám stačit standardní turistické vízum. S ním máte přístup do Vietnamu přes letiště v Hanoji, Ho Či Min City a v Danangu. Po příletu nelze vízum dodatečně získat. Pouze přes vietnamskou cestovní agenturu, která je může s časovým předstihem obstarat. Český a ani mezinárodní řidičský průkaz zde neplatí.
 
Důležité informace
Pijte zásadně jen balenou vodu a vždy si zkontrolujte uzávěr láhve. Vyhýbejte se i čerstvým džusům a ledu. Nikdy není jisté odkud použitá voda pochází. Před odjezdem se doporučuje zjistit si v příslušném očkovacím centru potřebná očkování. Spíše praktickou informací je dostatek sáčků z umělé hmoty, což oceníte zejména na konci dne kvůli vlhkému klima. V ulicích měst můžete často narazit na žebrající děti. Naneštěstí veškeré jimi získané peníze jdou do kapsy někoho jiného. Nechvalně proslulé kriminalitou je Ho Či Min City. Zde si dávejte obzvláště pozor na své osobní věci.
 
Golf Vietnam
Ve Vietnamu si mohou dovolit hrát golf opravdu jen ti vysoce postavení. Většina golfových klubů vám ovšem dovolí hrát za guest fee. I když se do této země lidé nevypravují přímo za golfem, Vietnam je rychle rozvíjející se oblastí. Byl také zvolen organizací IAGT neobjevenou golfovou destinací roku 2007. Nejvíce hřišť se nachází v okolí Saigonu. Vznikají zde úplně nové resorty. Z toho některé jsou situovány přímo na pláži.
 
 
Zastupitelské úřady
 
Velvyslanectví ČR
13 Chu Van An, Hanoi, Vietnam
Tel: (0084-4) 38454131, 38454132
Fax: (0084-4) 38233996
 
Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky
Plzeňská 214/2578, 150 00 Praha 5,
tel: 257 211 540,
fax: 257 211 792,
úřední hodiny: 08.00 – 17:00 (Po – Pá)