Bermudy

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Bermudy

Google Maps
Oficiální název:
Bermudské ostrovy
Hlavní město:
Hamilton
Úřední jazyk:
angličtina, portulaština
Časové pásmo:
UTC-5

Golf Bermudy

Měna

V oběhu je bermudský dolar (BMD). Má stejnou hodnotu jako americký dolar. 1 BD$ = 100 centů

Klimatické podmínky
Díky své poloze uprostřed Atlantského oceánu souostroví celoročně omývá teplý Golfský proud. Bermudské klima je tak velmi mírné a stabilní. Nejteplejší období trvá od května do poloviny října. Ostrovy také leží mimo oblast Karibiku, kde se pravidelně vyskytují hurikány. Hurikány postihnou Bermudy opravdu výjimečně. 

Cestovní informace
Občané ČR nepotřebují žádné vízum, pouze pas platný alespoň 6 měsíců.

Zastupitelské úřady
Bermudy jsou jako zámořské území Spojeného království zastoupeny v ČR velvyslanectvím Velké Británie a ČR je v této oblasti zastoupeno velvyslanectvím ČR v Spojených státech amerických.

Důležité informace
Bermudy jsou pro turisty poměrně bezpečnou zemí. Poslední dobou se zde však roste kriminalita spojena s krádežemi půjčených skútrů. Nemocniční zařízení jsou na velmi dobré úrovni. Jezdí se zde vlevo a u řidičů je vyžadován minimální věk 21 let.

Golf
„Pokud chcete, běžte do nebe. Já raději zůstanu zde na Bermudách“. To pronesl Mark Twain v 19.století a od té doby se Bermudy nijak nezměnili a zůstali jakýmsi izolovaným rájem na Zemi. Dlouhé prosluněné pláže jsou zde omývány tyrkysovými vodami Atlantského oceánu, což vše dělá ideální podmínky pro golfová hřiště. První hřiště bylo na Bermudách otevřeno již v roce 1921. Jednalo se o hřiště Mid Ocean a od té doby je stále považováno za jedno z nejlepších na celém světě. K návštěvě pak vybízí ještě dalších 8 podobných hřišť.