Argentina

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Argentina

Google Maps
Oficiální název:
Argentinská republika
Hlavní město:
Buenos Aires
Úřední jazyk:
španělština
Časové pásmo:
UTC-3

Golf Argentina

Nejvíce golfových hřišť v Argentině nalezneme kolem hlavního města Buenos Aires. Mezi ně patří například hřiště Argentino Golf Club, Aires Golf Club, Olivos Golf Club nebo Estancias Golf Club . Argentino Golf Club dostal své jméno kvůli tomu, že byl prvním golfovým klubem v Argentině, který založili rodilí obyvatelé. Díky tomu je jedním z nejtradičnějších a nejuznávanějších klubů v celé zemi. Má více než stoletou tradici. Nejdříve byl klub i s hřištěm přímo v centru Buenos Aires, ale v 50. letech 20. století bylo hřiště zrušeno a bylo založeno jiné, 40 km od centra. V této podobě zůstalo až dodnes. Buenos Aires Golf Club patří mezi jedno z nejlepších hřišť v Jižní Americe a určitě nejlepší v Argentině. Hřiště se nachází cca 30 minut jízdy autem z centra Buenos Aires. Jedná se o moderní 27 jamkové hřiště, které je vybudováno okolo obrovského systému propojených jezer a bažin. Golfový klub Olivos je jedním z nejprestižnějších a nejtradičnějších v Argentině, jeho historie se datuje až do roku 1926. Zároveň má také jedno z nejlepších hřišť v Argentině. Každý rok se zde hraje turnaj Argentine Masters. .

Měna

Měnou je argentinské peso (ARS, 1 EUR=10,17 ARS, 1 ARS=2,65 CZK).

Klimatické podmínky

V Argentině se vyskytují téměř všechna klimatická pásma, tato destinace je proto vhodná pro návštěvu ve kterémkoliv ročním období. Na severu země převládá tropické a horké podnebí, ve střední Argentině najdete mírné subtropické a na jihu pak subarktické podnebí. V lednu můžete v Buenos Aires očekávat teploty okolo 23°C, v červenci pak kolem 10°C. V oblasti Chaco dosahují teploty nad 30°C a v Patagonii nejnižší teploty klesají na -30°C. Během místní zimy proto doporučujeme cestovat spíše na sever země. Nejpříznivější podmínky pro cestování a poznávání Argentiny je od listopadu do března, kdy převládá místní léto.

Cestovní informace

Víza: Občané ČR mohou od roku 2000 cestovat do Argentiny za turistickým účelem bez nutnosti vyřízení víz, a to v případě pobytu v destinaci do 90 dní. Podmínkou je pas platný alespoň dalších 6 měsíců od návratu z Argentiny. Při vstupu do země můžete být při příletu požádáni úředníkem o předložení dostatečného finančního obnosu pro pobyt (cca 50 USD na den) či funkční platební karty a zpáteční letenky.
Časový posun: V zimním čase je v Argentině o 4 hodiny a v letním čase o 5 méně než v ČR. Časové pásmo je GMT -3.

Důležité informace

Bezpečnostní situace v Argentině se v celonárodním měřítku zhoršuje, na tomto nepříznivém trendu se podepisuje zejména rostoucí kriminalita v Buenos Aires a dalších velkých aglomeracích. K většině případů okradení českých návštěvníků, které pomáhá řešit Velvyslanectví ČR v Buenos Aires, dochází právě na těchto místech.
 
Zastupitelské úřady
 
Velvyslanectví ČR v Argentině, Buenos Aires
Embajada de la República Checa, Junín 1461, 1113 Buenos Aires 
tel.: +5411 4807 3107 
fax: +5411 4800 1088
e-mail: buenosaires@embassy.mzv.cz
 
Velvyslanectví Argentinské republiky v České republice v Praze
Embajada de la República Checa, Junín 1461, 1113 Buenos Aires  
tel.: 224 212 449 
fax: 222 241 246
e-mail: eches@mrecic.gov.ar