Guatemala

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Guatemala

Google Maps
Oficiální název:
Guatemalská republika
Hlavní město:
Ciudad de Guatemala
Úřední jazyk:
španělština
Časové pásmo:
UTC-6

Golf Guatemala

Měna

Guatemalskou národní měnou je guatemalský quetzal (Q), který se dělí na 100 centavos. Na mnoho místech se můžete setkat i s možností platby v amerických dolarech.

Klimatické podmínky
Období od prosince do února je nejpříhodnější pro cestování, protože počasí je celkově chladnější jak přes den tak i přes noc. Nejteplejšími a také nejsuššími měsíci jsou březen a duben. Po nich přichází deštivé období, což přináší mimo jiné i komáry. Kromě toho období (od května nebo června po několik měsíců) lze v podstatě Guatemalu navštívit kdykoliv. Nejrušněji je zde kolem Nového roku a od června do srpna.

Cestovní informace
Občané ČR mohou vstoupit na území Guatemalské republiky bez víza a pobývat na něm po dobu nepřesahující 90 dnů ode dne vstupu, avšak je vyžadován nákup „Turistické karty“ v ceně 10 USD.

Zastupitelské úřady

Honorární konzulát ČR
Avenida de las Americas 20-12, Zona 13, Ciudad de Guatemala
tel: 00502/2360-0407
fax: 00502/2360-0417
e-mail: guzmanjl@mac.com
provozní hodiny úřadu: 09:00 – 14:00 (Po-Pá)

Velvyslanectví Guatemalské republiky
Hauptstrasse 21/9, A-1030 Vienna
tel: 00431-714 35 70
fax: 00431-714 357 015
e-mail: embajada@embaguate.co.at
provozní hodiny úřadu: 09:00 – 17:00 (Po-Pá)

Důležité informace
V Guatemale se v poslední době značně zhoršila bezpečnostní situace, často dochází k únosům, napadení a okradení cizinců. Doporučuje se cestovat pouze ve dne a vyhýbat se osamělým místům. Na některých místech v Guatemale (především mezi indiánským obyvatelstvem) je nebezpečné fotografovat. V souvislosti s místními hygienickými podmínkami se doporučuje pít pouze balenou vodu. K zapůjčení automobilu je nutno předložit mezinárodní řidičský průkaz.

Golf
V Guatemale sice nenalezneme mnoho golfových hřišť, ale většina z nich je za to skutečně kvalitní a stojí za to. Tato země s bohatou mayskou historií nabízí fascinující směs sopek a deštných lesů. Na všech hřištích Vás také provede přidělený caddy. V současné době Guatemala disponuje šesti golfovými hřišti na světové úrovni. Každé z nich je obdivováno pro mimořádnou krajinu obklopenou sopkami.