Katar

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Katar

Google Maps
Oficiální název:
Stát Katar
Hlavní město:
Dauhá
Úřední jazyk:
Arabština
Časové pásmo:
UTC +3

Golf Katar

Na jihozápad od Perského zálivu leží země zaslíbená tradicím arabské monarchie, Katar. V Kataru vládne již od poloviny 19. století rod Al Sání. Katar je domovem typické pouštní architektury a starověkých skalních osad. Kromě tradiční arabské kultury země samozřejmě nabízí i luxusní resorty na pobřeží, mistrovská golfová hřiště a lákavé hotely a pláže, na kterých můžete relaxovat a užívat si letního dobrodružství.
Doha Golf Club byl založen roku 1995 a a již o tři roky později tvořil jednu ze zastávek turné European Tour’s Middle East. Právě rok 1998 se stal pro tento golfový klub klíčový, neboť právě od tohoto roku se tady každoročně koná golfový turnaj Qatar Masters s předními hvězdami tohoto sportu. Hřiště bylo navrženo Peterem Harradinem, který na toto hřiště v poušti umístil 27 jamek. Celé hřiště je rozděleno na dvě části. Tou první je 18 jamkové hřiště Championship a druhou část tvoří 9 jamkové hřiště Academy. Přestože je golfové hřiště umístěno v poušti, je velice bohaté, co se vegetace týče. Na hřišti najdete hned osm jezer a velké množství stromů a keřů. Nad oběma hřišti se tyčí golfová klubovna v arabském stylu. Klubovna se pyšní pětihvězdičkovým servisem.
Dalším významným střediskem Golfu v Kataru je hřiště Education City Golf Club neboť nabízí revoluční a holistický pohled na golf. Samotné golfové hřiště, které navrhl dvojnásobný vítěz The Masters Jose Maria Olazábal, disponuje 33 jamkami, které jsou rozděleny na tři části - 18 jamkové, 9 jamkové a 6 jamkové. Golfové hřiště bylo navrženo tak, aby splňovalo přísné podmínky USGA (United States Golf Association). Přestože se toto golfové hřiště nachází v poušti, převažuje zde upravený zelený trávník. Zázemí golfového klubu je vybaveno tím nejmodernějším, co v současné době svět golfu nabízí. Jistým specifikem tohoto golfového hřiště je, že si zde můžete zahrát i večer. 9 jamkové hřiště je totiž po celé své ploše osvětleno a můžete tak zkusit, jaké  je hrát golf při noční obloze.
 
Měna
Oficiální měnou v Kataru je katarský rial (QAR). 1 katarský rijál je asi 6,86 českých korun. Jeden rial se dělí na 100 dirnhamů. V oběhu jsou mince v hodnotě 1, 2, 5, 10, 25 a 50 dirnhamů a bankovky v hodnotě 1, 5, 10, 50, 100 a 500 rialů.
 
Klimatické podmínky
Klima jižního pobřeží Perského zálivu je extrémně suché a slunce zde svítí po celý rok. Od května do října je podnebí na Kataru velmi horské a vlhké. Teploty se průměrně pohybují okolo 35°C. Mohou ale dosáhnout až na 50°C. Po zbytek roku je počasí mírnější, teploty se pohybují okolo 17°C. Srážky se zde vyskytují málokdy. K návštěvě země doporučujeme příjemnější zimní měsíce.
 
Cestovní informace
Pro cesty do Kataru není povinné žádné očkování. Čeští občané, cestující do státu Katar za účelem turistickým, mohou na hraničním přechodu do státu Katar (letiště, pozemní přechod i přístav) obdržet tzv. vízum po příjezdu. Jde o bezplatné povolení vstupu do země, jedinou podmínkou zůstává platný cestovní pas minimálně 6 měsíců od doby plánovaného opuštění Kataru. 
 
Důležité informace
V Kataru se na většině míst bez problémů domluvíte anglicky. 
Alkohol je v Kataru zakázaný a nikde kromě lepších hotelů, které mají speciální povolení, ho nekoupíte. Za zvlášť závažný trestný čin je považováno řízení pod vlivem alkoholu. V Kataru je nejjednodušší cestovat taxíky. Funguje zde uber, který doporučujeme. Často v taxi nebou karty, ale pouze katarský rial nebo americký dolar. Platba v eurech je finančně nevýhodná.
 
Golf Katar
V současné době najdete v Kataru 2 osmnáctijamková hřiště na špičkové úrovni s perfektním servisem.. Obě z nich můžeme vřele doporučit.
 
Zastupitelské úřady
 
Velvyslanectví ČR
Al-Nuzha, Block 3, Street 34, House 13, Kuvajt P.O.Box 1151
Telefon: +965/22529018 - spojovatelka, 22529015 - KO/víza
Fax: +965/22529021
Nouzová linka: +965/69908135
E-mail: kuwait@embassy.mzv.cz
Konzulární úsek: consulate_kuwait@mzv.cz
Web: www.mzv.cz/kuwait
Provozní hodiny úřadu
neděle - čtvrtek 07.45 - 16.15
Úřední hodiny KO/víza pro veřejnost:
neděle - čtvrtek 09.00 - 12.00