Slovinsko

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Slovinsko

Google Maps
Oficiální název:
Slovinská republika
Hlavní město:
Lublaň
Úřední jazyk:
slovinština
Časové pásmo:
UTC +1

Golf Slovinsko

Většina Čechů projede Slovinskem jako tranzitní zemí na cestě do Chorvatska bez povšimnutí. Přitom v tomto malém státě stojí za to strávit dovolenou. Spojení golf Slovinsko rozhodně nebude zklamáním. Nehledě na to, že od nás vůbec není tak daleko, jak si člověk představuje: z Brna je to 350 km a jste tam za necelé čtyři hodinky.

První golfové hřiště ve Slovinsku bylo vybudováno v Bledu, který si jugoslávská královská rodina Karadjordjevičů vybrala jako letní rezidenci. Prvních 9 jamek bylo otevřeno v roce 1937 a o rok později dalších 9 jamek. Díky své poloze a okolním horám bylo okamžitě považováno za jedno z nejkrásnějších hřišť na evropském kontinentě. Dnešní Royal Bled Course pod štíty Karavanek a Julských Alp nabízí 18jamkové hřiště King’s a 9jamkové hřiště Lake (tzv. Jezerní – má skutečně hodně vody), které je skvělým doplňkem ke spíše lesnatému King´s Course.

Chcete si otestovat svůj drajv na nejdelší jamce Slovinska? Navštivte hřiště Livada Golf Course přímo u komplexu lázní Terme 3000 v Moravských Toplicích. Navíc ideální příležitost, jak spojit golf s pobytem v řadě horkých bazénů s léčivou vodou.

Měna
Ve Slovinsku, jakožto ve státu eurozóny, se platí Eurem

Klimatické podmínky
Počasí je zde podobné jako v České republice. Pro golfisty to znamená, že  sezóna začíná  koncem dubna a končí v závislosti na podzimních teplotách koncem října

Cestovní informace
Žádná vízová povinnost zde není.
 
 
Zastupitelské úřady
 
Velvyslanectví ČR
Riharjeva 1, 1000 Ljubljana
Tel.: 00386-1-420 24 51
Fax: 00386-1-283 92 59
e-mail: ljubljana@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/ljubljana
provozní hodiny úřadu: 07:45 – 16:15 (Po - Pá)