Jamajka

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Jamajka

Google Maps
Oficiální název:
Jamajka
Hlavní město:
Kingston
Úřední jazyk:
angličtina
Časové pásmo:
UTC-5

Golf Jamajka

Jméno kapitána C B Boaka zní jako by bylo pravého karibského piráta. Je ale zakladatelem golfu na Jamajce začátkem 20. století. Obyvatelé této země se stále dělí na chudé a majetné. Golf Jamajka nabízí v bohatých rezortech, kolem turistických středisek jsou obyvatelé také majetní, ale na druhou stranu tu žije v černošských čtvrtích stále mnoho chudých lidí.

Golf Jamajka chtěla využít hlavně k nalákání vlivných a bohatých lidí. Half Moon byl jedním z prvních rezortů a dostal mnoho ocenění. Dalšími zajímavými rezorty jsou například White Witch nebo Tryall Country Club.

 
Měna

Místní měnou je jamajský dolar (JMD). Značí se jako americký dolar tzn. $ a místními je také nazýván „jay“. 1 JMD = 100 centů


Klimatické podmínky
Hlavní předností Jamajky je samozřejmě je idylické tropické klima. Pobřežní teploty dosahují v průměru 26°C až 30°C. Četnost srážek závisí na navštívené oblasti. Např. v Modrých Horách spadne ročně 7620 mm srážek. Deštivé období začíná v květnu nebo červnu a setrvává až do listopadu nebo prosince. Nejsilnější deště působí v září a říjnu. Naneštěstí leží Jamajka v tzv. karibském pásu hurikánů, které jsou v této oblasti od června do listopadu.


Cestovní informace
Čeští turisté potřebují vízum. Česká republika je však zařazena do skupiny zemí, které mají usnadněný a zjednodušený proces udělení víza. Vízum je jednorázové a s maximální platností k pobytu do 3 měsíce od vstupu do země. Vízum je také možné získat po příjezdu. Při vycestování z Jamajky se hradí poplatek (tzv. odletová daň) ve výši 1000,- jamajských dolarů (cca 20 USD).


Důležité informace

Jamajka má jeden z nejvyšších počtů vražd ze zemí, které nejsou ve válce. Kingston a Spanish Town patří díky vysoké kriminalitě k městům se špatnou reputací. Většina zločinů se sice odehrává v místních ghettech daleko od turistických center, ale občas bývají oběťmi i obyčejní turisté. Většina návštěvníků si avšak užije svůj pobyt bez větších komplikací. Na Jamajce se jezdí vlevo a mezinárodní řidičský průkaz je uznáván.


Golf Jamajka
Golf je v zemi turistickou novinkou. Na Jamajce se rozprostírá více jak tucet golfových hřišť, jejichž obtížnost je doplněna krásou okolní přírody, čímž se stávají unikátem v Karibské oblasti. Kombinace příjemného počasí, úžasného terénu a exotické atmosféry vytváří nezapomenutelný zážitek z golfové dovolené. Na Jamajce si na své přijde každý hráč, ať už preferuje obtížná mistrovská hřiště, nebo jednodušší hřiště. Dovolená na Jamajce splní sen každému golfistovi.

  

Zastupitelské úřady

Honorární konzulát České republiky na Jamajce
King Street 93, Kingston
tel: 001 876 9116192
fax: 001 876 948 84 76
e-mail: jm@josephsja.com
provozní hodiny úřadu: 10:00 - 15:00 (Po, Út, Čt a Pá)

Konzulát Jamajky
Ondříčkova 7, 130 00 Praha 3
tel: 222 727 041
fax: 222 727 041
e-mail: ps-2004@volny.cz
provozní hodiny úřadu 14:00 – 16:00 (St, Čt) pouze na základě telefonické domluvy