Egypt

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Egypt

Google Maps
Oficiální název:
Egyptská arabská republika
Hlavní město:
Káhira
Úřední jazyk:
arabština
Časové pásmo:
UTC+2

Golf Egypt

Golf se v Egyptě začal rozvíjet až v 19. století a to hlavně díky Britům, kteří zde vybudovali první tři hřiště. Britové se ale po revoluci museli stáhnout a až za delší dobu se golf stal vášní egyptských zbohatlíků. Protože Egypt je víceméně poušť, golf se hrál pouze při pobřeží Nilu.


Před druhou světovou válkou byl nejlepším egyptským profesionálem Hassan Hassanien. Vrchol jeho kariéry přišel v roce 1949 a 1951, když vyhrál italský a francouzský Open Chapionships.


Golf Egypt
posunul mezi nejvíce a nejrychleji rozvíjející se destinace, do kterých přijíždí více a více golfových nadšenců po celý rok. Abyste si mohli na egyptských hřištích zahrát, nemusíte být členy golfového klubu a ani nemusíte být ubytováni v příslušném hotelu.


V současnosti najdete v Egyptě zhruba 18 hřišť, která byla vybudována zejména za posledních 10 let a to hlavně v blízkosti pobřeží Rudého moře.


Měna
Peněžní jednotkou je egyptská libra L.E. nebo LEG. 1 libra (EGP) = 100 piastrů.


Klimatické podmínky

Klima se liší v závislosti od vzdálenosti od moře. Ve vnitrozemí je teplo a sucho a noci jsou studené. Severní pobřeží má subtropické klima. Průměrné teploty na pobřeží se pohybují v rozmezí od 20 do 26 °C. Během zimních večerů mohou teploty klesnout i k 8 °C. Nejvíce srážek za rok dopadne v Alexandrii.


Cestovní informace

Nevyhnutný je pas s platností nejméně 6 měsíců po návratu, ve kterém musíte mít alespoň jednu stranu volnou na turistické vízum. Toto si můžete zakoupit na ambasádě v Praze nebo přímo po příletu na mezinárodním letišti v Káhiře, příp. na dalších vstupních místech (letištích a přístavech) do země (Alexandria, Hurghada, Luxor, apod.).


Důležité informace

Při cestě do Egypta není povinné žádné dodatečné očkování, doporučuje se však očkování proti hepatitidě A. Stejně tak jako v jiných arabských zemích je v Egyptě zvykem dávat spropitné tzv. bakšiš. Spropitné většinou vybere delegát CK při příjezdu, neplatí pro děti do 15 let a pohybuje se v rozmezí od 20 do 25 dolarů na osobu. Tyto peníze pak delegát rozdělí mezi personál hotelu a řidiče. Voda z vodovodu není vhodná k pití a to ani po převaření. Pro osobní spotřebu doporučujeme pít vodu balenou. Je také třeba brát na vědomí, že Egypt je zemí islámskou, což pro turisty znamená vhodné oblékání a také nepožívání alkoholických nápojů.


Golf Egypt

Egypt je oblíbenou destinací jak pro rodinné dovolené, tak i pro nadšené golfisty. Díky celoročně příznivým teplotám je ideálním místem pro letní i zimní dovolenou. V blízkosti každého letoviska najdete alespoň jedno golfové hřiště.

 
Zastupitelské úřady

Velvyslanectví Egyptské arabské republiky
Pelléova 14, 160 00 Praha 6 – Bubeneč
tel: 224 311 506
fax: 224 311 157
e-mail: embassyegypt@centrum.cz
web: www.mfa.gov.eg/missions/czech/prague/embassy/en-GB
provozní hodiny úřadu: 09:00 – 16:00

Velvyslanectví ČR
4, Dokki Street, 125 11 Giza (Cairo)
tel.: 00 20 2 3333 9700, 00 20 2 3333 9701
fax: 0020 2 37485892
e-mail: cairo@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/cairo
provozní hodiny úřadu: 07:45 – 16:15 (Ne – Čt)