Omán

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Omán

Google Maps
Oficiální název:
Sultanát Omán
Hlavní město:
Maskat
Úřední jazyk:
arabština
Časové pásmo:
UTC+4

Golf Omán

Omán je velmi zajímavou destinací pro golf spojený s objevováním krás této exotické země. Nalezneme zde 18-ti jamkové hřiště Almouj Golf. Je vybudováno kolem pláží a splňuje všechny podmínky pro skvělý links. Hráči si budou moci vychutnat krásné výhledy na Ománský záliv a pohoří Hajar, jehož vrcholky jsou za jasného počasí téměř na dosah. Almouj Golf má také vlastní golfovou akademii s analýzou švihu, driving range a tréninkovým hřištěm. Další hřiště je Muscat Hills Golf & Country Club nacházející se mezi horami a mořem, pouhých 5 minut jízdy od mezinárodního letiště Muscat. Toto hřiště patří mezi první travnaté golfové hřiště v Ománu. Jedná se o 18-ti jamkové PGA-certifikované hřiště kombinující zatravněné plochy s vádí a vyschlým říčním korytem.

Měna

Měnou v Ománu je ománský rial, OMR (1 OMR=58,01 CZK,1 EUR=0,52 OMR) .

Klimatické podmínky

Nejpříznivějším obdobím pro návštěvu Ománu jsou měsíce od listopadu do února. V letních měsících sahají teploty vzduchu ve vnitrozemí k 50°C, přímořské oblasti pak mají nejen vysoké teploty vzduchu, ale i hodnoty vlhkosti. Od června do září se objevují monzunové deště, které z Indického oceánu zachytává zejména provincie Dafár.

Cestovní informace

Víza: Od roku 2004 mohou občané ČR obdržet vstupní víza na dobu 30 dní při příletu na Mezinárodním letišti v Muscatu nebo na ománských hraničních přechodech. Podmínkou je cestovní pas s platností alespoň dalších 6 měsíců po ukončení platnosti víza.
Časový posun: V zimním čase je v Ománu o 3 hodiny a v letním čase o 2 hodiny více než v ČR. Časové pásmo: GMT +4.

Důležité informace

Bezpečnostní situace v zemi je stabilní, v zemi je nízká kriminalita.
 
Zastupitelské úřady
 
Ambasáda ČR v Rijádu
tel.: +966 114 503 617-8 
nouzová linka: +966 (0) 505 410 531
e-mail: riyadh@embassy.mzv.cz
 
Ambasáda Sultanátu Omán se v České republice nenachází, nejblíže je v Rakousku ve Vídni.
 
Ambasáda Sultanátu Omán ve Vídni
Währinger Strasse 2-4/24, A-1090 Vienna  
tel.: 00431-310 86 43 
fax: 00431-310 72 68
e-mail: embassy.oman@chello.at