Itálie

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Itálie

Google Maps
Oficiální název:
Italská republika
Hlavní město:
Řím
Úřední jazyk:
italština
Časové pásmo:
UTC+1

Golf Itálie

V Itálii se hraje golf víceméně na severu, kde na většinu hřišť narazíte především cestou z Turína do Benátek. Itálie má rozsáhlé pobřeží, ale protože je tam hornatá krajina, většina rezortů je spíše na předměstí. Když zamíříme na jih, několik hřišť se nachází kolem Říma, kde mimo jiné ve městě Le Querce sídlí golfová federace. Před 46 lety se hrál turnaj Eisenhower Trophy ve městě Olgiata, od té doby se většina mezinárodních soutěží pořádá poblíž Turína, Milana, Verony nebo Benátek.

Nejlepší golf Itálie nabízí na úplném severu. Rozmanitý výběr golfových hřišť a krásnou přírodu najdete v okolí jezera Como v překrásném rezortu Villa d´Este, kde se pořádá domácí amatérský šampionát a po mnoho let i Italien Open. Hřiště tam jsou úzké a kopcovité a hotel nabízí vynikající kuchyni. Ne nadarmo se o Villa d´Este říká, že je jedním z nejlepších rezortů v Itálii.

Ve 20. století byl golf výsadou knížat a hrabat. Mezi hráče patřil hrabě Sabini, Signora Isa Goldschmid a její bratr Franco Bevione, který 13x vyhrál národní titul. V poslední době mezi nejlepší italské hráče patří Constantino Rocca, který několikrát vyhrál European Tour a jako jediný reprezentuje Itálii v Ryder Cupu. Dále bratři Molinariové: Francesco – několikanásobný vítěz mezi profíky a Eduardo – vítěz US Amateur Championship. V roce 2009 vyhráli v Číně Světový pohár dvojic.

Golf Itálie a její obyvatelé nepovažují za tak oblíbený sport jako třeba fotbal, který je italským národním sportem. Golfová federace má 80 tisíc členů a 225 hřišť. Je překvapivé, že golf není v Itálii tak rozšířený, ale třeba ten správný čas ještě přijde.


Měna

Euro (EUR), 1€ = 100 centů


Klimatické podmínky

Zatímco přímořská letoviska praskají ve švech především v horkých letních měsících, k návštěvě italských měst a historických památek je vhodná doba prakticky kdykoliv. Největší klid je zde během parného léta, zejména v srpnu, protože místní obyvatelé se vydávají k moři, aby unikli nesnesitelnému slunečnímu žáru. Pokud se chcete vyhnout největším masám turistů, pak je vhodné naplánovat pobyt v Itálii na podzimní, zimní nebo první jarní měsíce. Dále počítejte s tím, že o Velikonocích Řím zaplaví poutníci a v Benátkách se v únoru ocitne u příležitosti slavného karnevalu třikrát více turistů než místních obyvatel.


Cestovní informace

Itálie je členem Schengenského prostoru, pro vstup na území postačuje platný doklad totožnosti.


Důležité informace

Co se týče bezpečnosti je situace v Itálii srovnatelná se zbytkem Evropy. Pozor si je potřeba dávat na kapesní krádeže a na pouliční prodavače. Doporučujeme vždy požadovat daňový doklad.
Zdravotnictví je v Itálii na velmi vysoké úrovni. Ačkoliv není mezi Českou republikou a Itálií uzavřena dohoda o bezplatné zdravotní starostlivosti, je v případě potřeby turistům automaticky poskytována. Žádné dodatečné očkování není před cestou do Itálie potřebné.

Golf Itálie

V zimním období je Itálie vynikajícím místem na golf pro všechny, kterým se nechce za hrou cestovat daleko. Severní Itálie je dostupná i autem a oblasti s termálními bazény jsou ideálním místem pro rodinnou dovolenou.

 


Kontakt na zastupitelství

Velvyslanectví ČR
Via dei Gracchi 322, 00192 Roma
tel.: 0039 06 360 95 71-3
fax: 0039 06 324 44 66
e-mail: rome@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/rome
provozní hodiny úřadu: 07:45 – 16:15 (Po – Pá)
 
Velvyslanectví Italské republiky
Nerudova 20, 118 00 Praha 1 - Malá Strana
tel: 233 080 111
fax: 257 531 522
e-mail: ambasciata.praga@esteri.it
web: www.ambpraga.esteri.it
provozní hodiny úřadu: 08:30 – 13:30, 14:30 – 17:00 (Po - Pá)