Turecko

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Turecko

Google Maps
Oficiální název:
Turecká republika
Hlavní město:
Ankara
Úřední jazyk:
turečtina
Časové pásmo:
UTC+2

Golf Turecko

Turecko je považováno obzvláště v České Republice za skvělou golfovou destinaci. Na poměrně malém území zde najdete velké množství hřišť a vetšina z nich se nachází blízko pobřeží  i když bohužel bez výhledů na moře. Hřiště jsou totiž velmi často posazena až za hotelový resort, tak aby měl hotel co nejlepší přístup k pláži. Turecko je vyhledávanou destinací i díky výhodným cenám ultra all inclusive golfových balíčků.

Turecko má velké ambice: chtělo by se připojit k Evropské unii a využít golfu pro zlepšení cestovního ruchu. Ve středozemí se dlouhé turecké pobřeží stalo velmi rychle uznávaným, protože je to jeden z posledních úseků, ve kterém je moře téměř uzavřené, nedotčené a je možnost tuto oblast dále rozvíjet.  V Turecku není takové horko jako v severní Africe nebo jižním Španělsku, najdete tu krásné pobřeží a na hoře Toros se na vrcholcích drží i sníh.

Golf Turecko posunul mezi atraktivní golfové země a to díky čerstvému vzduchu, borovicovým a eukalyptovým stromům a zručným evropským designérům, jejichž práce jsou vidět v zákoutích golfových destinací. Mnoho takových hřišť je součástí nových rezortů.

Navzdory dlouhé historii této země, turecká golfová federace zde působí až od roku 1996. V Turecku je asi 15 golfových klubů. Když se řekne „golf Turecko“ můžeme si představit téměř jedinou oblast a to Beleku s letištěm Antalie. Nová  golfová hřiště vyrůstají i v blízkosti Istambulu a Bodrumu. Turecká golfová federace by ale chtěla během 4 let vybudovat dalších 100 hřišť.

Mnoho golfových hřišť postavila tak známá jména jako Nick Faldo, Colin Montgomery a David Feherty. Turecko je nyní velmi snadno dostupnou zemí, má stále dobrou pověst pro spravedlivé a poctivé obchodování a není příliš drahá. Nejenom golf Turecko pomohl postavit mezi atraktivní a velmi navštěvovaná místa.
 
Měna 
V oběhu je turecká lira. 1 lira (TRY) = 100 kuruş
 
Klimatické podmínky
Vnitrozemské kontinentální klima Turecku přináší horká léta a velmi chladné zimy. Na pobřeží Středozemního moře však panuje převážně příjemné teplé subtropické počasí, díky němuž je letní turistická sezóna velmi dlouhá a trvá od poloviny dubna až do listopadu. Nejlepším obdobím pro návštěvu Turecka je však jaro, kdy jsou zde příjemné teploty a také delší dny. Velkou výhodou také je, že zde zatím nenarazíte na davy turistů. V létě musíte počítat s přeplněnými plážemi, bujarým nočním životem a turistickým ruchem. V období od června do září však Turecko sužují někdy až nesnesitelná vedra.
 
Cestovní informace
Občané České republiky pro cestu do Turecka od roku 2005 nepotřebují víza. Turistům stačí cestovní pas platný alespoň ještě 6 měsíců po návratu do republiky. Bez víza lze v Turecku pobývat po dobu 90 dní.
 
Důležité informace
Doporučuje se pít balenou vodu v PET láhvích. Turecko je pro turisty poměrně bezpečnou zemí s velmi vstřícnými a přátelskými lidmi. Při pobytu je však třeba dodržovat základní bezpečnostní opatření. V potaz by se mělo brát i to, že se jedna o islámskou zemi.
 
 
 Zastupitelské úřady
 
Velvyslanectví ČR
Kaptanpaşa Sok. 15, Gaziosmanpaşa 06700 Ankara
tel: 0090/312/4056139
fax: 0090312/4463084
e-mail: ankara@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/ankara
provozní hodiny úřadu: 08:30 – 17:00 (Po – Čt), 08:30 – 14:00 (Pá)
 
Velvyslanectví Turecké republiky 
Na Ořechovce 69, 162 00 Praha
tel: 224 311 402 , 224 311 403
fax: 224 311 279
e-mail: turkemb.prague@mfa.gov.tr
provozní hodiny úřadu: 09:00 – 12:30, 14:00 – 17:30