Skotsko

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Skotsko

Google Maps
Oficiální název:
Spojené království Velké Británie a Severního Irska
Hlavní město:
Edinburgh
Úřední jazyk:
angličtina
Časové pásmo:
UTC+00

Golf Skotsko

Tradiční golf Skotsko považuje za své dílo. Říká se, že golf jak ho známe dnes, začal právě tady. Začalo se hrát na pobřeží moří, protože taková místa nebyla pro cokoliv jiného vhodnější. Holanďané dokonce tvrdí, že forma hry vznikla o 3 století dříve, ale musel se hrát pouze v zimě. „Colf“ se totiž hrál na zamrzlých kanálech a potocích a smyslem bylo dostat puk co nejblíže tyči trčící z ledu.

Skotové mají nejenom zajímavou historii, ale také dědictví. V St. Andrews mají nejstarší hřiště na světě, kde se golf hraje nepřetržitě již od začátku jeho vzniku. Jedná se o hřiště s unikátními dvojitými greeny, na kterém je 18 jamek (tenkrát standardní číslo).

Na hřišti v St. Andrews je také jeden z nejstarších a nejprestižnějších golfových klubů na světě - Royal & Ancient. Projdete kolem 18. greenu a prvního odpaliště na nejslavnějším hřišti „Old Course“ a dostanete se do jeho sídla. Klub R&A spolupracuje s USGA a v roce 1952 společně vydali pravidla golfu. Mezi nejstarší hřiště patří i Carnoustie, které bylo založené v roce 1842.

Nejznámější Skotská hřiště jsou veřejná – vlastní je města a obce. Kolem nich jsou soukromé golfové kluby, jejichž členové mají právo na těchto hřištích hrát. Nádherné hřiště najdete i ve vnitrozemí - například hřiště Rosemount ve městě Blairgowrie.