Spojené arabské emiráty

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Spojené arabské emiráty

Google Maps
Oficiální název:
Spojené arabské emiráty
Hlavní město:
Abú Dhabí
Úřední jazyk:
arabština
Časové pásmo:
UTC + 4

Golf Spojené arabské emiráty

První golfové hřiště „Creek“ bylo v Emirátech postaveno v roce 1980 kousek od města Mina Jebel Ali, v té době nedaleko pouště. Nyní jsou golfová hřiště v Emirátech obklopena novými silnicemi a mrakodrapy.

Golf Spojené arabské emiráty posunul mezi nejnavštěvovanější země golfových nadšenců. Protože je v Emirátech na většině území poušť, hřiště se tu staví velmi lehce. Stačí navézt vodu a zeleň a hřiště je na světě.

Před několika lety bylo v Abu Dhabi vybudované nové golfové hřiště a nyní hostí prestižní mistrovství Abu Dhabi na European Tour, další hřiště jsou ve výstavbě. Golfové rezorty jsou i v jiných městech Spojených Arabských Emirátů jako například v Ras Al Khaimah a Sharjah, ale ty nejznámější jsou v Dubaji a Abu Dhabi

Měna

emirátský dirham (AED) = 100 filsů


Klimatické podmínky

Letní teploty v SAE se pohybují mezi 38 - 50 ti stupni Celsia. V zimním období bývá oblačno se srážkami a teploty 18 - 25 stupňů. Celoročně je zde vysoká vlhkost vzduchu a vysoká intenzita slunečního záření. Pro návštěvu volte jarní období (březen - duben) nebo podzim (říjen - prosinec), kdy teploty a vlhkost vzduchu nedosahují extrémních hodnot.


Cestovní informace

O turistické víza je možné požádat prostřednictvím registrované cestovní kanceláře, místního hotelu a leteckých společností. Turistické vízum je možné využít po dobu třicet dní a poplatek je 100,- AED. Na místě je pak možnost si víza prodloužit a to o dalších 30 dní. K žádosti o vízum je nutné přiložit kopii pasu platného minimálně 6 měsíců po návratu


Důležité informace
Na cestu do Emirátů není povinné žádné dodatečné očkování, doporučuje se očkování proti žloutence typů A a B, vzteklině, tyfu a tetanu. Kromě léků, které pravidelně užíváte, doporučujeme vzít si i základní cestovní lékárničku. Místní obyvatelé jsou k neislámským cizincům poměrně tolerantní je však nutné dodržovat několik základních zásad:

- při vstupu další osoby do místnosti je zvykem, že ostatní vstanou
- pokud vstupujete do místnosti Vy, je dobrým zvykem potřást si s každým rukou (muž počká, kým mu ruku nabídne žena)
- nepodávejte věci a nejezte levou rukou
- nekonzumujte alkohol na veřejnosti
- v UAE platí zákaz fotografování vojenských budov
- není vhodné fotografovat místní ženy
- bez povolení není vhodné fotografovat ani místní muže
- nevhodné je i pozorovat nebo vyrušovat věřící při modlitbě
- je přísné zakázané znevažovat islám a Aláha

I když je úroveň hygieny poměrně vysoká, doporučujeme stravovat se výhradně v restauracích, na kterých je na první pohled vidno dodržování hygieny. Voda je považována za zdravotně nezávadnou, ale hodně chlorovaná, proto je lepší kupovat si balenou vodu, která je mnohem chutnější.
zdravotní péče je vysoce kvalitní, ale placená, doporučujeme proto uzavřít před cestou dobré pojištění.


Golf Spojené arabské emiráty
Díky neomezenému rozpočtu vznikli v UAE na písčitém terénu nádherně zelená hřiště, která jsou dokonale udržované. Příjemné počasí v době kdy je v České republice zima a překrásně udržovaná hřiště stojí rozhodně za návštěvu. Za poznámku stojí, že všude je striktně vyžadován doklad o handicapu a klasické golfové oblečení.

 

Zastupitelské úřady

Velvyslanectví ČR

Embassy of the Czech Republic
Corniche Plaza Bldg., Abu Dhabi
P.O.Box 27009
tel: 009712/6782800
fax: 009712/6795716
e-mail: abudhabi@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/abudhabi
provozní hodiny úřadu: 08:00 – 16:30 (Ne – Čt)

Velvyslanectví Spojených arabských emirátů
Peter-Jordan-Strasse 66, A-1190 Vienna
tel: 00431-368 14 55
fax: 00431-368 44 85
e-mail: emirates@aon.at
provozní hodiny úřadu: 09.00 - 14.30