Seychely

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Seychely

Google Maps
Oficiální název:
Seychelská republika
Hlavní město:
Victoria
Úřední jazyk:
kreolština, angličtina,francoužština
Časové pásmo:
UTC +4

Golf Seychely

Měna
Platí se tzv. seychelskou rupií (SCR).
Klimatické podmínky
Seychely se těší poměrně stálému tropickému podnebí s průměrnými denními teplotami mezi 24 a 30 °C a hojnému množství srážek (průměrné roční úhrny činí kolem 3 000 mm). Nejtepleji bývá v březnu až dubnu, relativně nejchladnějším obdobím roku pak léto od července do srpna. Vzhledem k blízkosti rovníku Seychely leží mimo oblast obvyklého výskytu tropických bouří.

Cestovní informace
Pro všechny druhy pasů platí bezvízový styk Doporučuje se nicméně před cestou ověřit u zastupitelského úřadu Seychel, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.
Konzulát Seychelské republiky
V Šáreckém údolí 466/10, 160 00 Praha 6
Tel.: +420 246 058 058, 603 954 433
Email: seypindu@usa.net
Otevřeno: Pondělí až pátek: 9.00 – 13.00 hod.
Při vstupu je nutné předložit zpáteční letenku a prokázat dostatečnou finanční hotovost pro cestu a pobyt.
Vstup do země je možný letecky přes letiště MAHÉ a lodní dopravou přes přístav Victoria – Mahé.
Při odletu se platí letištní poplatek, který obvykle není zahrnut v ceně letenky.

Zastupitelské úřady
Honorární konzulát Viktoria
Z důvodu úmrtí honorárního konzula je činnost HK Victoria do odvolání pozastavena. (stav ke dni 18.2.2015)

Velvyslanectví Adis Abeba
Kirkos Kifle Ketema Rd., Kebele 15, House No. 289, Addis Ababa
P.O.Box 3108
tel: +251/11/5516382, +251/11/5516132
fax: +251/11/5513471
nouzová linka: +251/911222401 (Addis Abeba-pro všechny státy působnosti)
e-mail: addisabeba@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/addisababa
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 08.00 - 12.00, 12.30 - 16.30
úterý, čtvrtek 09.00 - 12.00

Důležité informace
Z politického i bezpečnostního hlediska je situace v zemi dlouhodobě stabilní. Kriminalita je relativně nízká, ale doporučujeme dodržovat běžná bezpečnostní opatření jako nenechávat cennosti a dokumenty nestřežené na plážích, v automobilech, ani hotelech, a chovat se obezřetně po setmění.
Opalování bez horních svršků je tolerováno avšak ne na všech plážích. Nudismus není akceptován.
Homosexualita je nelegální.
V zemi existuje černý trh s valutami, pokud je však turista přistižen při nelegální směně, hrozí mu trestní postih. Na letišti jsou běžné prohlídky cizinců, zda nepřevážejí ilegálně valuty.
Zásobování je mimo hotely a velké restaurace problematické. Ceny pro turisty a cizince jsou jiné než pro místní obyvatelstvo – a to výrazně vyšší. Dřívější povinnost hradit turistické služby v USD nebo EUR byla 1. listopadu 2008 zrušena a cestovatelé mohou volně platit místní měnou.
V celé oblasti severozápadního Indického oceánu existuje zvýšené riziko pirátských útoků. Útoky za použití moderní techniky a výzbroje se rozšířily i na oblasti vzdálené více než 1000 námořních mil od somálského pobřeží a jsou kromě nákladních lodí zacíleny i na soukromé jachty a větší výletní lodě. Zvýšené riziko lze konstatovat v teritoriálních vodách a exkluzivních ekonomických zónách Džibutska, Jemenu, Keni, Komor, Madagaskaru, Mauritia, Mozambiku, Seychel, Somálska, Tanzanie a zámořských departementů Francie Reunionu a Mayotte a v mezinárodních vodách celého severozápadního Indického oceánu. Posádkám lodí se v případě uskutečnění plavby doporučuje sledovat aktuální varování na stránkách ICC International Maritime Bureau (www.icc-ccs.org/home/piracy-reporting-centre) a registrovat se u Střediska námořní bezpečnosti EU NAVFOR (www.mschoa.org). V případě nutnosti proplutí ohroženými vodami se doporučuje využít některé z nabídek komerčních ozbrojených eskort/konvojů.

Golf
Na souostroví se nachází pouze jedno golfové hřiště- Lemuria Golf Course – které se řadí mezi 10 nejkrásnějších světových golfových resortů. Hřiště se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Praslin a je součástí resortu Lemuria Resort ležícího u tří nádherných písčitých pláží. Bylo vytvořeno v roce 2000 a vine se nádhernou ostrovní krajinou podél pobřeží, s velkým množstvím palmových porostů a hlubokých bunkerů.