USA

Golfové zájezdy, hotely, hřiště USA

Google Maps
Oficiální název:
Spojené státy americké
Hlavní město:
Washington, D.C.
Úřední jazyk:
angličtina
Časové pásmo:
UTC -11 až -4

Golf USA

Měna
americký dolar (USD). 1$ =100 centů

Klimatické podmínky
Vzhledem k rozloze Spojených států amerických jsou klimatické podmínky značně rozdílně. Záleží tedy na konkrétní oblasti nebo státu. Sever je obecně studenější na rozdíl od tropického počasí na Floridě a na Havaji. Teplá léta se pak vyskytují na celém území Spojených států.

Cestovní informace
Od 17. listopadu 2008 je Česká republika zařazena do bezvízového programu Spojených států
amerických. Tento program se vztahuje na turistické cesty nepřesahující dobu 90 dnů. Pro cestování do USA bez víza musí jen každý cestující, včetně nezletilých, vyplnit registrační formulář ESTA.

Zastupitelské úřady

Velvyslanectví Spojených států amerických
Tržiště 15, 118 01 Praha 1
tel: 257 022 000
fax: 257 530 583
web: www.usembassy.cz
provozní hodiny úřadu: 08:00 – 16:30 (Po-Pá)

Velvyslanectví ČR
3900 Spring of Freedom St. NW Washington, DC 20008
tel.: 001 202 274 9100
fax: 001 202 244 2147
e-mail: washington@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/washington
provozní hodiny úřadu: 09:00 – 18:00 (Po–Čt)

Důležité informace
Nejlevnějším dopravním prostředkem jsou autobusy, nejsou avšak tím nejbezpečnějším. Pokud si chcete pronajmout auto, musíte vlastnit kreditní kartu a mezinárodní řidičský průkaz. Platí zde přísný zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti. Do problémů se můžete dostat i s nedostatečným oděvem, který odhaluje intimní části těla. Takové případy řeší policie. Při jakémkoliv zásahu policie platí pravidlo, že je lepší neklást odpor. V případě, že máte pocit, že byly porušeny vaše práva, je lepší stěžovat si až následně. Zdravotní péče v USA je kvalitní, ale poměrně nákladná. Proto se před cestou do USA doporučuje uzavřít cestovní pojištění, které tyto nezbytné výdaje pokryje. Je třeba také brát v potaz poměrně přísné a důkladné prohlídky po příletu do USA z důvodu teroristických útoků.

Golf
Spojené státy jsou bezkonkurenčně největší golfovou velmocí na světě. Snad díky oblíbenosti a také snadné dostupnosti. V USA si najde každý místo na hraní přesně podle svých představ. Najdete zde tisíce hřišť (i veřejných) s vynikajícím zázemím a dlouholetou tradicí, stejně tak jako nová hřiště na špičkové úrovni.