Chorvatsko

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Chorvatsko

Google Maps
Oficiální název:
Chorvatská republika
Hlavní město:
Záhřeb
Úřední jazyk:
chorvatšina
Časové pásmo:
UTC +1

Golf Chorvatsko

Největší poloostrov Chorvatska Istrie je centrem kulturního dědictví a nabízí mnoho historických památek a míst k návštěvě. Bohatá vegetace, oblázkové a skalnaté pláže, možnost sportovního a kulturního vyžití, večerní procházky historickými centry měst, přírodní památky, výborné místní speciality a především koupání v křišťálově čistém moři.
Nedaleko městečka Savudrija bylo vybudováno profesionální golfové hřiště. Mistrovská osmnáctka Golf Club Adriatic bylo otevřeno v roce 2009 a jsou pod ním podepsání rakouští architekti Diethard Fahrenleitner a Barbara Eisserer. Hřiště je charakteristické svým zajímavým rozpoložením a je výzvou pro hráče všech výkonnostních kategorií. Vzhledem ke své poloze nedaleko moře zde důležitou roli hraje také vítr, se kterým musí hráči počítat. Dalšími, neméně významnými prvky, jsou strategicky umístěné bunkery, přírodní jezírka, bujná vegetace a chytře modelované a relativně rychlé greeny. K dispozici je moderní klubovna s restaurací, terasou a barem, golfový obchod, driving range a cvičné plochy.
 
Měna
V Chorvatsku se platí měnou kuna (HRK).
 
Klimatické podmínky
Příjemné počasí řadí Chorvatsko mezi vyhledávané dovolenkové destinace. Množství slunečných dnů, teploty šplhající až ke 40 °C a voda vyhřátá na 23 až 27 °C vytváří ideální podmínky pro krásnou letní dovolenou u moře. A kdy tedy vyrazit? Nejteplejším obdobím jsou měsíce červenec a srpen. Dobrou volbou pro golfovou dovolenou v Chorvatsku jsou jarní a podzimní měsíce, které slibují příznivější ceny a příjemné teploty. Zimy jsou mírné a sníh je v zimních měsících vzácností.
 
Cestovní informace
Pro cesty do Chorvatska není povinné žádné očkování. Země je členem Evropské unie, takže vám jako doklad do Chorvatska postačí občanský průkaz. Občané Evropské unie mají právo svobodně se pohybovat a pobývat na území členských států. Při pobytu delším než 3 měsíce je nutné se ohlásit na příslušném krajském (župním) policejním ředitelství či policejní stanici. Země není součástí Schengenského prostoru.
 
Důležité informace
Zdravotní péče je na vyspělé evropské úrovni. Chorvatsko má s Českou republikou uzavřenou mezinárodní Smlouvu o sociálním zabezpečení. Do Chorvatska je zakázáno dovážet drogy a jiné omamné látky. Dovoz léků je povolen v množství odpovídajícím osobní potřebě po dobu nejvýše jednoho měsíce, proto je vhodné vzít si s sebou příslušnou lékařskou dokumentaci. Zvláštní povolení je třeba pro vývoz vraků lodí, objektů z nich a dalších nálezů kulturní či historické hodnoty.
 
Golf Chorvatsko
Jste nadšenými hráči golfu? Nechcete se jej vzdát ani během Vaší dovolené u moře? V Chorvatsku nemusíte.
 
Zastupitelské úřady
 
Velvyslanectví Chorvatska
Adresa velvyslanectví: V Průhledu 9, 162 00 Praha 6
Tel. číslo: 235 090 801
Fax: 233 343 464
Email: vrh.prag@mvpei.hr
Web: http //cz.mvp.hr
Vedoucí velvyslanectví: J.E. pí. Ines TROHA
Funkce: Velvyslanec
Provozní hodiny úřadu: 8:00-16:00h (Po-Pá)