Čína

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Čína

Google Maps
Oficiální název:
Čínská lidová republika
Hlavní město:
Peking
Úřední jazyk:
čínština
Časové pásmo:
UTC+7

Golf Čína

První hřiště v Číně vzniklo až v roce 1984 ve městě Zhongshan, což je asi 50 km západně od Hong Kongu. Navrhoval ho známý designér Arnold Palmer.

Prvním profesionálním golfistou byl Zhang Lian-Wei, který vyhrál PGA v Asii a v roce 2003 se stal prvním čínským výhercem European Tour. V roce 1995 se konal v Pekingu první turnaj Volvo China Open. Proběhl v golfovém klubu International v blízkosti hrobky Ming a Velké zdi.

V současné době je v Číně přes 400 hřišť a dalších 150 jich je ve výstavbě. Většinu z nich najdete poblíž Pekingu, Šanghaje a Hong Kongu. Golf Čína pokládá relativně za nový sport. Ačkoliv má více hřišť než Amerika, jedině Hong Kong se může chlubit golfovou minulostí. Golf Čína stále považuje za doménu bohatých.

Čína se může chlubit největším golfovým klubem Mission Hills, je situovaný na severních hranicích Hong Kongu. Klub má 12 hřišť a 216 jamek.


Měna

Veškeré platby jsou v místní měně (Renminbi), ve směnárnách a hotelech je ale směna hlavních cizích měn většinou bezproblémová. Známější je pod názvem yuan. 1 Renminbi (CNY) =10 jiao = 100 fen. 


Klimatické podmínky

Podnebí bývá značně ovlivněno monzuny a obdobím sucha. Nejlepší doba k návštěvě Číny je buďto jaro (březen až květen) nebo podzim (září až začátek listopadu). V Číně se můžete setkat s těmi největšími teplotními extrémy vůbec. Rozdíly mezi jednotlivými regiony jsou opravdu obrovské. Jednou z turisticky nejnavštěvovanějších oblastí jsou kromě hlavního města provincie Hǎinán a Hong Kong na jihu Číny. V období od dubna do září se v tomto regionu setkáte s vysokými teplotami a také vlhkostí (od července mnoho srážek, tajfuny). Zima je naopak krátká. Trvá od ledna do března.


Cestovní informace

Na držitele cestovních pasů ČR se vztahuje vízová povinnost. Při vstupu na území ČLR je cizinec také povinen vyplnit formulář arrival card, který obyčejně dostanete v letadle, případně je k dispozici na celnicích. Ještě po příjezdu do hotelu budete jednou do registračního formuláře vyplňovat typ vašeho víza. Běžná délka pobytu u turistického víza činí 30 dní. Automobil si můžete pronajmout pouze pokud máte platný čínský řidičský průkaz.


Důležité informace

Pokud necestuje ze země (Jižní Amerika nebo Afrika) s výskytem žluté zimnice, obejdete se bez povinného očkování. Cizinci jsou přirozeným terčem pro kapsáře a zloděje, proto by měl být váš osobní majetek stále pod kontrolou. Nechvalně proslulá města kriminalitou jsou Guǎngzhǒu, Guìyáng, Xī’ān and Zhèngzhōu. Vyšší pravděpodobnost krádeží narůstá kolem oslav čínského nového roku. V Číně se často setkáte s čekáním a dlouhými frontami.


Golf Čína
V Číně se nachází mnoho golfových hřišť, za zmínku však stojí luxusní golfový resort Mission Hills, jehož součástí je 12 golfových hřišť. Každé hřiště nese jméno jednoho z významných hráčů světového golfu. Nicklaus, Els, Faldo a Leadbetter jsou jen někteří ze slavných hráčů, kteří dali svoje jméno osmnáctkám v tomto nádherném resortu. Mission Hills je největším resortem na světě a přináší nezapomenutelnou golfovou zkušenost, kterou by si golfoví hráči rozhodně neměli nechat ujít.

 

Zastupitelské úřady 

Velvyslanectví ČR
2 Ritan Lu, Jianguomenwai, 100600 Beijing
tel: 008610/85329500, sekretariát-85329502,
fax: 008610/65325653
e-mail: beijing@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/beijing
provozní hodiny úřadu: 08:00 – 16:30 (Po – Pá)

Velvyslanectví Čínské lidové republiky
Pelléova 18, 160 00 Praha 6 – Bubeneč
tel: 224 311 323, 233 028 800
fax: 224 319 888
e-mail: chinaembassy@seznam.cz
web: www.chinaembassy.cz
provozní hodiny úřadu: 08:00 – 12:00, 13:30 – 16:30 (Po-Pá)