Tanzánie

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Tanzánie

Google Maps
Oficiální název:
Sjednocená republika Tanzanie
Hlavní město:
Dodoma
Úřední jazyk:
svahilština
Časové pásmo:
UTC +3

Golf Tanzánie

Měna
Platí se tzv. tanzánským šilinkem. Jiné měny (převážně USD) lze použít přímo v mezinárodních hotelech. 1 tanzánský šilink (TZS) = 100 centů

Klimatické podmínky
Pobřežní oblasti jsou horké a vlhké s průměrnou teplotou 30°C. Mořský vánek činí klima velmi příjemným od června do září. Centrální plošina má horké dny a chladné noci, kopcovitá krajina mezi pobřežím a severní vysočinou má příjemné klima od ledna do září, s průměrnými teplotami 20°C. Teploty se mění u Kilimanjara podle sezony - 15°C v květnu až srpnu, 22°C od prosince do března. Pro celou zemi platí, že nejteplejší měsíce jsou od října do února. Hlavní dlouhé období dešťů je od poloviny března do konce května.

Cestovní informace
Vízum je možno získat na Velvyslanectví Tanzanie v Berlíně. Jednovstupové turistické vízum je možné získat také na všech hraničních přechodech, doporučujeme ovšem o vízum požádat předem na zastupitelském úřadě. Cena jednorázového turistického víza je 50 EUR, s příplatkem 20 EUR lze požádat o expresní vyřízení žádosti během jednoho dne. Doporučuje se před cestou ověřit u zastupitelského úřadu Tanzanie, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.
Botschaft der Vereinigten Republik Tansania
Eschenallee 11
140 50 Berlin (Charlottenburg Westend)
Tel. 0049 30 3030800, Fax 0049 30 30308020
Web:
www.tanzania-gov.de
Úřední hodiny: Po-Pá: 9:00 – 16:30, Vízová sekce: 10:00 – 13:00
Aktuální vízovou situaci můžete také ověřit na stránkách tanzanského Ministerstva vnitrawww.moha.go.tz
Při cestách do pevninské části Tanzanie i na ostrov Zanzibar je vyžadováno potvrzení o platném očkování proti žluté zimnici pro osoby přijíždějící ze zemí s výskytem této nemoci.

Zastupitelské úřady
Velvyslanectví Nairobi
Tende Drive 745, Lavington, 00100 Nairobi
P.O.Box 25639
tel: +254 204 348 163 (tel/fax), 072, 073
fax: +254 204 348 163
nouzová linka: +254 722 517 161
e-mail: nairobi@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/nairobi
Poznámka
Krátkodobá schengenská víza jsou vydávána ZÚ Slovenska v Nairobi

Důležité informace
Politická situace je relativně stabilní. Z hlediska bezpečnostní situace je problémem rostoucí míra kriminality, často zaměřené proti zahraničním turistům a nezřídka za použití násilí nebo hrozby násilím. V řadě případů byli turisté přinuceni k vybrání vysokých obnosů hotovosti z bankomatu a jeho odevzdání pachatelům.
Varujeme před možným výskytem ozbrojených přepadení a únosů automobilů v pohraniční oblasti s Burundi.
Při řízení vozidla je třeba dbát zvýšené pozornosti; nehodovost je velmi vysoká. Dopravní nehody s účastí autobusů veřejné dopravy jsou dosti časté. Nedoporučuje se cestovat autem po setmění mimo město. Automobily jezdí totiž často neosvětlené či zůstávají bez jakékoliv výstrahy a osvětlení odstaveny v jízdním pruhu.
V centru měst je třeba neustále sledovat situaci kolem sebe, v davu si pokud možno udržovat větší odstup a důsledně se vyhýbat větším skupinám lidí.
Vstup do země je možný letecky přes mezinárodní letiště Dar es Salaam International Airport, po silnici z Keni, Zambie, Malawi, Mosambiku (nutno použít vnitrozemskou cestu - převoz přes řeku Ruvuma není určen pro automobily). Ve všech případech se doporučuje terénní vůz - při vstupu se platí silniční daň v závislosti na délce pobytu v zemi. Železnici je možno použít z Keni nebo Zambie. Lodní přeprava možná přes námořní přístavy v Dar es Salaamu, v Tanze, na Zanzibaru nebo Pembě, použití tohoto druhu dopravy po jezerech se důrazně nedoporučuje. V posledních letech došlo také k několika tragickým nehodám trajektů mezi pevninou a ostrovy Zanzibar a Pemba.
V celé oblasti severozápadního Indického oceánu existuje zvýšené riziko pirátských útoků. Posádkám lodí se v případě uskutečnění plavby doporučuje sledovat aktuální varování na stránkách ICC International Maritime Bureau (www.icc-ccs.org/home/piracy-reporting-centre) a registrovat se u Střediska námořní bezpečnosti EU NAVFOR (www.mschoa.org). V případě nutnosti proplutí ohroženými vodami se doporučuje využít některé z nabídek komerčních ozbrojených eskort/konvojů.
Velkou část populace Tanzanie tvoří muslimové, a to především v pobřežních oblastech a na Zanzibaru a Pembě. Doporučujeme se proto oblékat rezervovaně a respektovat místní obyčeje. Ženám se nedoporučuje nosit šortky a oblečení bez rukávů mimo turistická letoviska, především pak ve městě Stone Town na Zanzibaru. Homosexualita je společenské tabu a současně ilegální a může být trestána vysokými pokutami a trestem odnětí svobody, v krajním případě doživotím.
Tanzanský šilink (TZS) je volně směnitelný při příjezdu a omezeně směnitelný při odjezdu ze země (je nutno se prokázat stvrzenkou o provedené směně). Nejvhodnější valutou pro směnu je americký dolar, bankovky starší roku 2003 však nejsou běžně akceptovány.
K dostání jsou základní potraviny, voda z vodovodního řadu není pitná, často vůbec neteče, je nutno ji déle převařovat a filtrovat. Dále je nutno počítat s častými výpadky elektrického proudu.

Golf
Tanzanie se neřadí mezi jednu z nejznámějších golfových destinací na světě. Nedostatek investic a vody totiž může vést občas vést k nedostatku zeleně na fairwayi. Pro vášnivé golfisty se však v zemi nachází několik výborně udržovaných hřišť. Nedaleko Arushi se nachází Gymkhana club s hřištěm ve výborném stavu s dostatečnou zásobou vody. V Moshi se pak nachází jediné golfové hřiště na světě s výhledem na Kilimandžáro. V Dodomě se nachází vynikající golfové hřiště s výhledem na Indický oceán.