Srí Lanka

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Srí Lanka

Google Maps
Oficiální název:
Srílanská demokratická socialistická republika
Hlavní město:
Šrí Džajavardanapura Kotte
Úřední jazyk:
sinhálština
Časové pásmo:
UTC +5:30

Golf Srí Lanka

Srí Lanka, známá též jako Cejlon, se stala hlavně synonymem pro kvalitní černý čaj. Zároveň je však zemí, která dokáže nabídnout bohaté a starobylé kultury, v džungli ztracené chrámy, přetrvávajícího koloniálního ducha i ráj tropického ostrova.
Golf na Srí Lance je obroským lákadlem, který posunul Srí Lanku mezi zajímavé destinace. Má zde dlouholetou historii sahající až do roku 1895, kdy byl založen na Srí Lance první golfový klub. V současné době zde fungují tři mistrovská hřiště, srovnatelná s těmi nejlepšími a řadící se mezi nejkrásnější na asijském kontinentu. Velmi populární golfové kluby situovány v Colombu, Kandy a Nuwara Eliya nabízí náročná hřiště v nádherném prostředí pro opravdové golfové nadšence. 
 
Měna
Měnou Srí Lanky je SRÍLANSKÁ RUPIE. Směnný kurz koruny vůči rupii je asi 0,12Kč/1 rupie.
 
Klimatické podmínky
Srí Lanka je zemí s typicky tropickým klimatem, kde se střídají období sucha s vydatnými dešti. V níže položených pobřežních oblastech Srí Lanky, např. v Colombu, dosahuje průměrná denní teplota 27 °C. Ta klesá s narůstající nadmořskou výškou (např. Nuvara Elija, 1 889 m jen 16 °C). Nejtepleji je v jižní části ostrova, kde se teploty šplhají k celoročním průměrům 30 °C. Teplota moře je stabilní po celý rok kolem 27 °C.
 
Cestovní informace
Občan ČR musí být vybaven cestovním pasem s platností minimálně 6 měsíců od data vstupu na území Srí Lanky. Pro vstup na Srí Lanku je zapotřebí turistické vízum, které je zpoplatněné. Vízum je zpravidla vydáváno pro jeden vstup na délku pobytu 30 dnů.
Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kartou 35,- USD za turistické vízum. Při plánované cestě na Srí Lanku je dobré prověřit si aktuální platnost očkování proti tetanu. Mezi základní očkování pro každého turistu patří očkování proti žloutenkám typu A+B a očkování proti břišnímu tyfu.
 
Důležité informace
Srí Lanka je demokratická socialistická republika v rámci Commonwealthu. Úředními jazyky jsou sinhálština a tamilština. Bez větších problémů se domluvíte anglicky. Čas je posunut oproti České republice o +4,5 hodin v zimním čase a o +3,5 hodin v letním čase. Na Srí Lance se nerozlišuje mezi zimním a letním časem. Bez cla může každá osoba dovézt na Srí Lanku věci osobní potřeby, včetně 200 cigaret nebo 50 doutníků nebo 375 gramů tabáku, dále 2 láhve vína, 1,5 litru lihovin, osobní parfémy a 250 ml toaletní vody. Povoluje se dovézt dárek či suvenýr v maximální hodnotě 1 000 srílanských rupií. Na Srí Lanku se nesmí dovážet narkotika a drogy, ze Srí Lanky se nesmí vyvážet zlato, platina, stříbro, starožitnosti, drahokamy a polodrahokamy (ani v zakoupených špercích), slonovina, narkotika, zbraně ani munice, zvířata ani rostliny. Ze Srí Lanky je povoleno vyvézt max. 250 srílanských rupií, 3 kg čaje a zboží zakoupené pro osobní potřebu.
 
Golf Srí Lanka
Nejen dokonalé pláže jsou lákadlem exotické Srí Lanky. Z pouhých šesti osmnáctijamkových golfových hřišť, která v tomto ostrovním ráji najdete, patří hned tři mezi nejlepší na asijském kontinentu, a pokud si na nich alespoň jednou zahrajete, máte zážitek na celý život. Určitě za navštívení stojí zbrusu nové golfové hřiště Shangri-La's Golf and Country Club a hřiště s "královským" statusem Royal Colombo Golf Club.
 
Zastupitelské úřady
 
Velvyslanectví ČR v Dillí
50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, 110 021 New Delhi
tel: +91 11 24 15 52 00; nouz.linka +91 99 10 99 94 60
email: newdelhi@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/newdelhi
 
Velvyslanectví Srí Lanky ve Vídni
The Embassy and Permanent Mission
of the Democratic Socialist Republic of Sri Lanka
Weyringergasse 33-35, A-1040, Wien, Österreich
Tel: +43 150 379 88
email: embassy@srilankaembassy.at
web: www.srilankaembassy.at