Španělsko

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Španělsko

Google Maps
Oficiální název:
Španělské království
Hlavní město:
Madrid
Úřední jazyk:
španělština
Časové pásmo:
UTC+00

Golf Španělsko

Skvělá golfová destinace s více než 400 hřišti. Proto si tu může vybrat hráč jakékoliv úrovně schopností a zkušeností. Destinace je tak vhodná pro začínající hráče

Turismus přivedl do Španělska první golfovou explozi v roce 1960. Chamtivost a manažerská nezkušenost ale přinesla v roce 1980 bankrot. V roce 1990 se ale naštěstí golfový boom vrátil a golf Španělsko opět ovládnul. Seve Ballesteros, matador a duch španělského golfu, upozorňoval své krajany, že golf Španělsko proslaví a přitáhne mnoho turistů. Ve svých 19-ti letech se umístil na druhém místě Open Chamionship v Royal Birkdale, který v příštích letech 3x vyhrál. Jako hráč a kapitán přispěl evropskému týmu k pěti výhrám v Ryder Cupu.
 
Golfové oblasti ve Španělsku
 
Costa del Sol, pravděpodobně nejznámější oblastí, kde se hraje golf ve Španělsku. Přímé lety jak z Prahy, tak z Vídně do Malagy.  Nejznámějšími golfovými hřišti jsou La Reserva, Finca Cortesin, Alcadeisa.
Nevýhodou je poněkud vyšší cena jak green fee, tak ubytování.
 
Costa Blanca, golfová oblast ve Španělsku, kam můžete také letět z Prahy a Vídně přímo do Alicante, popř. nově od roku 2012 na nové letiště do Murcie. Vynikající resorty této oblasti: Las Collinas, La Manga, Intercontinental La Torre Golf Resort
 
Costa Brava, oblast v severní části Španělska okolo města Barcelona, s přímými lety jak do Barcelony, tak to letiště Girona, vzdálené cca 45 minut z Barcelony.  V této oblasti najdete vynikající hřiště PGA Catalunia, Emporda, Pals, Peralada.

Měna

Španělsko je členem eurozóny, platí se eurem.

Klimatické podmínky

Pro cesty za golfem je nejvhodnější dobou jaro nebo podzim. Zima bývá v některých oblastech země velice drsná, dokonce i na pobřeží Středozemního moře bývají naměřeny jedny z nejvyšších zimních teplot v Evropě. V létě pak teploty šplhají značně vysoko, proto se mnoho obyvatel stěhuje z měst na pobřeží.

Cestovní informace
Pro cestu do Španělska je nutný pouze cestovní pas nebo občanský průkaz vydaný po roce 1993. Doporučuje se, aby měl každý návštěvník jeden z těchto dokladů neustále u sebe. Bez víza můžete ve Španělsku zůstat 90 dní.
 
Golf ve Španělsku
Díky příjemnému klimatu po celý rok, je Španělsko ideální golfovou destinací. Svoje zkušenosti tu můžete vyzkoušet na více neš 400 hřištích.
 
Zastupitelské úřady
 
Velvyslanectví ČR
Avenida Pío XII, 22 - 24, 28 016 Madrid 
tel.: 91 353 18 80 
fax: 91 353 18 85
e-mail: madrid@embassy.mzv.cz
provozní hodiny úřadu: 08:00 - 12:30, 13:00 - 16:30 (Po - Pá)
 
Velvyslanectví Španělska
Badeniho 401/4, 170 00 Praha 7
tel: 233 097 211
fax: 233 341 770
e-mail: emb.praga@maec.es 
web: www.maec.es/embajadas/praga/es/home, www.embajada-esp-praga.cz 
provozní hodiny úřadu: 08:30 - 16:00 (Po - Pá)