Golfové zájezdy, hotely, hřiště Španělsko

Oficiální název:
Španělské království
Hlavní město:
Madrid
Úřední jazyk:
španělština
Časové pásmo:
UTC+00

V žádné zemi se nehraje golf s takovou vášní jako ve Španělsku. Vypadá to, že golf byl ve španělské kultuře zakořeněný už stovky let, stejně jako ve Francii, ale Pyrenejský poloostrov zůstal britským vlivům vzdálený. Golf Španělsko provází teprve od roku 1950, kde v té době bylo pouze 10 hřišť, na kterých hrálo pár španělských aristokratů. Například v roce 1956 se špalnělský golfový tým skládal z těchto hráčů: Princ d´Oreléans Bourbon, bratranec Conde de Barcelona, uchazeč o španělský trůn – Franco, který byl v té době u moci a každým dalším členem byl španělský šlechtic.

Turismus přivedl do Španělska první golfovou explozi v roce 1960. Chamtivost a manažerská nezkušenost ale přinesla v roce 1980 bankrot. V roce 1990 se ale naštěstí golfový boom vrátil a golf Španělsko opět ovládnul. Seve Ballesteros, matador a duch španlského golfu, upozorňoval své krajany, že golf Španělsko proslaví a přitáhne mnoho turistů. Ve svých 19-ti letech se umístil na druhém místě Open Chamionship v Royal Birkdale, který v příštích letech 3x vyhrál. Jako hráč a kapitán přispěl evropskému týmu k pěti výhrám v Ryder Cupu. Golf Španělsko ovládá i nadále a bude se tu rodit čím dál víc vynikajících golfových hráčů.
 
Golfové oblasti ve Španělsku
 
Costa del Sol, pravděpodobně nejznámější oblastí, kde se hraje golf ve Španělsku. Přímé lety jak z Prahy, tak z Vídně do Malagy.  Nejznámějšími golfovými hřišti jsou La Reserva, Finca Cortesin, Alcadeisa.
Nevýhodou je poněkud vyšší cena jak green fee, tak ubytování.
 
Costa Blanca, golfová oblast ve Španělsku, kam můžete také letět z Prahy a Vídně přímo do Alicante, popř. nově od roku 2012 na nové letiště do Murcie. Vynikající resorty této oblasti: Las Collinas, La Manga, Intercontinental La Torre Golf Resort
 
Costa Brava, oblast v severní části Španělska okolo města Barcelona, s přímými lety jak do Barcelony, tak to letiště Girona, vzdálené cca 45 minut z Barcelony.  V této oblasti najdete vynikající hřiště PGA Catalunia, Emporda, Pals, Peralada.

Měna

Španělsko je členem eurozóny, takže se platí eurem. 1€ = 100 centů

Klimatické podmínky

Pro cesty za golfem je nejvhodnější dobou jaro nebo podzim. Zima bývá v některých oblastech země velice drsná, dokonce i na pobřeží Středozemního moře bývají naměřeny jedny z nejvyšších zimních teplot v Evropě. V létě pak teploty šplhají značně vysoko, proto se mnoho obyvatel stěhuje z měst na pobřeží. Golf Španělsko posunuje mezi nejvíce zalidněné země a to zejména v letních měsících. Průměrná teplota je zde kolem 23 - 30 °C.

Cestovní informace
Pro cestu do Španělska je nutný pouze cestovní pas nebo občanský průkaz vydaný po roce 1993. Doporučuje se, aby měl každý návštěvník jeden z těchto dokladů neustále u sebe. Bez víza můžete ve Španělsku zůstat 90 dní.
 
Důležité informace
Všeobecně se dá říci, že Španělsko je relativně bezpečnou zemí. Přesto je zde třeba počítat s určitou mírou obecné kriminality (především jde o kapsářství a drobné krádeže a krádeže zavazadel na letištích). 
 
Zastupitelské úřady
 
Velvyslanectví ČR
Avenida Pío XII, 22 - 24, 28 016 Madrid 
tel.: 91 353 18 80 
fax: 91 353 18 85
e-mail: madrid@embassy.mzv.cz
provozní hodiny úřadu: 08:00 - 12:30, 13:00 - 16:30 (Po - Pá)
 
Velvyslanectví Španělska
Badeniho 401/4, 170 00 Praha 7
tel: 233 097 211
fax: 233 341 770
e-mail: emb.praga@maec.es 
web: www.maec.es/embajadas/praga/es/home, www.embajada-esp-praga.cz 
provozní hodiny úřadu: 08:30 - 16:00 (Po - Pá)