Golfové zájezdy, hotely, hřiště Portugalsko

Oficiální název:
Portugalská republika
Hlavní město:
Lisabon
Úřední jazyk:
portugalština
Časové pásmo:
UTC+0 (Azory -1)

Golf Portugalsko

Golfové nadšení ovládalo všechny evropské země již více než 100 let, avšak golf Portugalsko zasáhl o něco později. Proti tomu má Oporto 3. nejstarší hřiště v kontinentální Evropě a to díky Britům, kteří se sem přistěhovali v 19. století, a díky rozvoji podnikání.

Před 40-ti lety bylo v Portugalsku pouze pár hřišť, které byly v dosahu měst. Mezi ty nejznámější patřily hřiště kolem města Cascais. Golf hráli především místní rentiéři nebo portugalská smetánka. Královskou rodinu zastupoval patriarcha Nuno de Brito e Cunha, který reprezentoval Evropu v mezinárodních soutěžích.

Golf Portugalsko proslavil díky krásné části jižního pobřeží Algarve, kterou po roce 1960 objevil Henry Cotton. Tenkrát to byla chudá oblast se suchou půdou a nízkým výskytem dešťů. Nebylo to tak dobré místo pro zemědělství, ale pro vybudování golfových hřišť byla tato část Portugalska ideální. Vznikla tak hřiště Monte Rei, San Lorenzo, Oceanico Golf a Quinta do Lago -  vzory moderních evropských středisek. Algarve nyní nabízí více jak 40 golfových hřišť a hlavním lákadlem je jak nabídka rozmanitého golfu, tak i podnebí. Více než 300 dní z celého roku je totiž zalité sluncem.

Další nádhernou golfovou oblastí Portugalska je Lisabon. Výhodou je přímé letecké spojení jak z Prahy, tak z Vídně. V okolí najdete takové golfové skvosty jako Oitavos Dunes (hřiště ze světové TOP 100) nebo Praia del Rey.

Nesmíme však zapomenout ani na Madeiru a Azory. Porto Santo Golf  pravděpodbně jediné hřiště na světě, které můžete hrát z jedné strany ostrova. Golfová hřiště Santo de Serra i Palheiro Golf Vám nabídnou nádherné výhledy na Madeiru i na okolní Atlantik.

Rozmanitý golf Portugalsko posunul mezi vyhledávané oblasti tohoto oblíbeného sportu, protože si tu můžete vybrat z bohaté nabídky golfových hřišť. Ne nadarmo je Portugalsko považováno za skrytý klenot evropského golfu. Portugalsko je golfovou destinací, kam se sjíždějí golfisté z celé Evropy. Mezi množstvím různých hřišť všech obtížností si každý hráč vybere to, které splňuje jeho požadavky.


Měna

Jelikož je Portugalsko členem eurozóny, platí se zde eurem. 1€ = 100 centů


Klimatické podmínky

Velká část portugalského území je omývána Atlantským oceánem, takže zde v zimě hodně prší. Výjimku tvoří oblast Algarve, která je situována na jihu Portugalska a její vnitrozemské kopce ji chrání před studenými severními větry. Díky tomu se dá navštívit v jakoukoliv roční dobu. Panují zde horká léta a poměrně chladné zimy. V ostatních pobřežních oblastech bývají také horká léta ale s poměrně častými větry. Vnitrozemí je poněkud extrémnější - jsou zde hlavně chladné zimy a letní teploty bývají až nesnesitelné. Ve vnitrozemí bývají teploty asi o 5stupňů vyšší než na pobřeží. Nejvhodnější období pro návštěvu Portugalska je jaro nebo podzim, přestože jaro může být poněkud deštivější.


Cestovní informace

Portugalsko je členem Schengenského prostoru, tudíž stačí pro vstup na území platný doklad totožnosti. Před cestou do Portugalska není povinné žádné dodatečné očkování.


Důležité informace

Ačkoliv je voda z kohoutků v Portugalsku považována za zdravotně nezávadnou doporučuje se kupovat si balenou vodu v PET láhvích. Portugalsko je zemí, kde je celková bezpečnostní situace dobrá. Drobnější kriminalita se v dopravních prostředcích a v restauracích.
 
 
Zastupitelské úřady

Velvyslanectví České republiky
Rua Pero de Alenquer, 14, 1400-294 Lisboa (Restelo)
tel.: 00351-21 301 04 87, 21 301 35 29
fax: 00351- 21 301 06 29
e-mail: lisbon@embassy.mzv.cz
web: http://www.mzv.cz/lisbon
provozní hodiny úřadu: 08:00 - 16:30 (Po - Pá)
 
Velvyslanectví Portugalské republiky
Pevnostní 9, 160 00 Praha 6
tel: 257 311 230, 257 311 231
fax: 257 311 234
e-mail: praga@embportugal.cz
web: www.embportugal.cz
provozní hodiny úřadu: 09:00 – 16:00 (Po - Pá)