Francie

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Francie

Google Maps
Oficiální název:
Francouzská republika
Hlavní město:
Paříž
Úřední jazyk:
francouzština
Časové pásmo:
UTC+1

Golf Francie

Golf nebyl pro Francouze tou pravou tradiční zábavou až do konce 30. let. V 19. století vybudovali Britové první hřiště v kontinentální Evropě a další hřiště byla Brity vystavěna až o několik let později – Le Touquet, La Côte d´Azur, Biarritz a některá kolem Paříže. Prvním výhercem Open Championship byl v roce 1907 Francouz Arnaud Massy.

Francouzi se po mnoho let téměř neúčastnili mezinárodních soutěží. Před válkou vyhrál Marcel Dallemagne několikrát Continental Open, ale až Jean Garaïalde dal francouzskému golfu profesionální váhu. Eleganci a kouzlo tomuto sportu dodala Catherine Lacoste, která vyhrála nejenom British Ladis Amateur Championshop, ale také US Women´s Open Championship. Zůstává zatím jedinou ženou, která vyhrála šampionát jako amatérka.

Ve snaze více se prosadit v golfovém světě, by chtěla Francie pořádat v roce 2018 Ryder Cup. Pokud bude nabídka potvrzena, Ryder Cup se bude konat v Le Golf National a kolem Palais de Verailles.

Z celého světa je Francie nejnavštěvovanější zemí. Golf Francie ale i turisté nepokládají za stěžejní důvod své návštěvnosti. Turisté jsou totiž přesvědčeni, že Francie nabízí plno jiných krásných míst a důvodů, proč tam zavítat. Golf tak není tím pravým lákadlem. Díky své rozmanité krajině a topografii je ale Francie ideální zemí pro hraní golfu. Dnes Francie nabízí více jak 550 hřišť.

 

Měna
Země je součástí eurozóny, tudíž používá euro (EUR). 1 euro = 100 centů


Klimatické podmínky

Francie vybízí k návštěvě po celý rok, jelikož se nachází v mírném pásmu. Léto i zima začíná podobně jako u nás. Podnebí Francie je převážně kontinentální, západní pobřeží má oceánské klima, na jihu převládá středomořské podnebí.


Cestovní informace

Pro vstup do země nejsou za potřebí žádná víza, díky volnému pohybu osob v rámci Schengenského prostoru. Postačí jen pas nebo občanský průkaz. Nedoporučuje se cestovat do Francie v období školních prázdnin, což znamená o Vánocích, na Nový rok, od poloviny února do poloviny března, o velikonocích a také během července a srpna. Veškeré turistické oblasti bývají přeplněné.


Důležité informace

Francie je celkem bezpečnou destinací k životu a cestování. Jediným větším problémem mohou být krádeže. Těm se ale můžete zodpovědným chováním lehce vyhnout.


Golf Francie
Golfová hřiště jsou rozmístěna po celém území Francie a je jich více jak 550 (nejvíce v celé kontinentální Evropě). Velké množství z nich se nachází v blízkosti kulturních památek. Nejkrásnější hřiště se nacházejí na jihu Francie, dále pak v oblasti mezi Cannes a Saint Tropez. Hráči by také neměli vynechat Grenoble, který je lákavý nejen v zimě.

 


Zastupitelské úřady

Velvyslanectví ČR
15, Avenue Charles Floquet, 75007 Paris
tel: 00331/40651300,
fax: sekretariát dipl.-00331/40651313, sekret.vv-40651332
e-mail: paris@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/paris
provozní hodiny úřadu: 09.00 - 13.00, 14.00 - 18.00 (Po – Pá)

Velvyslanectví Francouzské republiky
Velkopřevorské nám. 2, 118 01 Praha 1
tel: 251 171 711
fax: 251 171 720
e-mail: ambapresse@france.cz
web: www.france.cz
provozní hodiny úřadu: 09.00 - 13.00, 15.00 - 18.30