Dominikánská Republika

Golfové zájezdy, hotely, hřiště Dominikánská Republika

Google Maps
Oficiální název:
Dominikánská republika
Hlavní město:
Santo Domingo
Úřední jazyk:
španělština
Časové pásmo:
UTC-4

Golf Dominikánská Republika

Dominikánská republika zabírá dvě třetiny ostrova Hispaniola a je druhou největší zemí v Karibiku. Golf Dominikánská republika začala hrát téměř před 40-ti lety, v tu dobu ho tam proslavil návrhář golfových hřišt Pete Dye. V golfovém rezortu Casa de Campo navrhnul hřištěTeeth of the Dog“ , „Dye Fore“ a „The Links“.

Díky své rozmanité krajině nabízí Dominikánská republika hřiště s různými terény, na kterých si můžete užívat svých golfových zážitků po celý rok.

 
Měna

V oběhu je dominikánské peso. Značí se zkratkou RD.


Klimatické podmínky

Dominikánská republika patří mezi celoročně navštěvované destinace, jsou zde však i méně příznivá období, která pro cestu nejsou příliš vhodná. Například od května do října je potřeba počítat s větším množstvím srážek. Teplota přes den se celoročně pohybuje od 28 do 31 °C. Turistická sezóna nastává od prosince do února a od července do srpna.


Cestovní informace

Pokud neplánujete zůstat v Dominikánské republice více než 90 dní, vízum není potřeba. Postačující je tzv. Tarjeta de turismo – turistická karta, kterou za poplatek 10 amerických dolarů vystavují na všech zastupitelstvích nebo přímo na letišti Las Américas. S výjimkou dětí do dvou let je nevyhnutné zaplatit odletovou daň, která činí 20 USD na osobu.


Důležité informace

Do Dominikánské republiky doporučujeme cestovat v období od listopadu do května, vyhnete se tak období dešťů, ale i pravděpodobným hurikánům. Voda z kohoutků není vhodná k pití. Nedoporučuje se pít vodu jinou než balenou. Ačkoliv není před cestou povinné žádné dodatečné očkování, je dobré se před cestou nechat naočkovat proti žloutence.


Golf Dominikánská republika
V Dominikánské republice najdete několikanásobně více hřišť než v jakékoliv jiné karibské zemi. Několik je dílem světově uznávaných architektů a splňuje požadavky na mistrovskou třídu. Většina hřišť se nachází u hotelových rezortů a hotely svým klientům nabízí zvýhodněné fee.

 
Zastupitelské úřady

Velvyslanectví Dominikánské republiky
Av. Louise 130, 1050 Brussels
tel: 00322-346 49 35
fax: 00322-346 51 52
e-mail: embajadombxl@gmail.com
web: www.domrep.org

Honorární konzulát ČR
Calle J. Armando Rodrigez, Esq. Av. Bolivar
Edificio Prodovisa, Apto. 2-A-1, La Esperilla
Santo Domingo
Dominican Republic
tel.: 001809/7323767
fax: 001809/2215607
e-mail: santodomingo@honorary.mzv.cz
provozní hodiny úřadu: 08:00 – 12:00, 14:00 – 17:00 (Po – Pá)