Golfové zájezdy, hotely, hřiště Abu Dhabi

V oblasti okolo Abu Dhabí se nachází několik golfových hřišť, mezi významné patří Abu Dhabi Golf Club a Yas Links Abu Dhabi. Abu Dhabi Golf Club představuje jeden z nejluxusnějších resortů na celém středním východě a je také doslova oázou uprostřed pouště. Hráči zde narazí na důmyslně umístěné bunkry a na sedm vodních překážek, které výrazně zasahují do hry celkem na devíti jamkách. Hřiště je mezi profesionálními hráči považováno za obtížné ale zároveň za spravedlivé.

Měna
emirátský dirham (AED) = 100 filsů

Klimatické podmínky
Léta, která trvají od května do září, jsou horká a vlhká, teploty se přes den mohou vyšplhat až nad 50°C, na pobřeží je to vždy o pár stupňů méně. V zimě se denní teploty pohybují kolem 24°C přes den a v noci klesají na 13°C, často zde také fouká severozápadní vítr zvaný shamal.

Cestovní informace
O turistické víza je možné požádat prostřednictvím registrované cestovní kanceláře, místního hotelu a leteckých společností. Turistické vízum je možné využít po dobu třicet dní a poplatek je 100,- AED. Na místě je pak možnost si víza prodloužit a to o dalších 30 dní. K žádosti o vízum je nutné přiložit kopii pasu platného minimálně 6 měsíců po návratu.