Golfové zájezdy, hotely, hřiště Rakousko

Oficiální název:
Rakouská republika
Hlavní město:
Vídeň
Úřední jazyk:
němčina
Časové pásmo:
UTC+1

Golf Rakousko

Při cestě za golfem do sousedního Rakouska Vás příjemně překvapí ceny. V porovnání s Českou Republikou dostanete vyšší kvalitu za stejné nebo nižší ceny. Obecně platí, že české golfisty vítají rakouské kluby s otevřenou náručí a to díky jejich dobré pověsti. Díky blízkosti hranic se na některá hřiště vyplatí vyrazit autem i na jeden den např. Veltlinerland Poysdorf, Böhmerwald Golfclub Ulrichsberg, Golfclub SternGartl nebo Haugschlag. Pokud hledáte tu nejvyšší kvalitu, pak Vás jistě potěší hřiště z rakouské TOP10 - Fontana, Adamstal, GC Zell am See Kaprun či Seefeld Widlmoos.

Golf Rakousko nikdy ve velkém nezaujal, stal se jen menšinovým sportem a to víceméně pro to, že golf se tu dá hrát sejně jako u nás pouze v letních měsících. Na druhou stranu se golf hraje ve větší míře i v ostatních zemích s podobným klimatem a hornatým terénem, jako je například Švédsko. Rakousko disponuje cca 100.000 registrovanými hráči, Švédsko dokonce 500.0000.

Od války až do roku 1950 bylo v Rakousku pouze jedno devítijamkové hřiště. Není to dlouho, co se začaly golfové rezorty rozšiřovat zejména u lyžařských středisek. I golf Rakousko a jeho známé lyžařské rezorty posunul mezi navštěvovaná letní střediska, která nechtěla být vytížena pouze v zimě, ale po celý rok. Golf se začal postupně rozvíjet a v polovině roku 1990 pořádalo Rakousko Austrian Open. Úspěšným golfistou se stal Markus Brier, který turnaj dvakrát vyhrál. Austrial Golf Open ve Fontáně v roce 2009 vyhrál Rafael Cabrera Bello.

Pokud v létě navštívíte Rakousko, budete určitě nadšeni z krásných golfových rezortů, které mají venkovskou atmosféru, nasajete čistý horský vzduch a zaposloucháte se do zpěvu ptáků. Další hřiště najdete kolem Vídně nebo Salzburgu. V Rakousku je přibližně 140 hřišť a 100.000 registrovaných golfových hráčů.

 

Měna
Euro (EUR), 1€ = 100 centů


Klimatické podmínky

Jelikož leží Rakousko ve stejné klimatické oblasti jako Česká Republika, počasí je téměř stejné. V zimním období klesají teploty trvale pod bod mrazu. Hlavně v oblasti Alp jsou zimy dlouhé a studené. Golfová sezóna na většině rakouských hřišť trvá od května do října.


Cestovní informace

Pro občany ČR je vstup na území Rakouska povolen s platným cestovním pasem, či strojově čitelným občanským průkazem. Pro řidiče je povinností zelená karta.


Důležité informace

Co se týče bezpečnostní situace turisté zde nejsou vystaveni žádnému většímu riziku. Před cestou do Rakouska doporučujeme uzavřít havarijní pojištění respektive pojištění vozidla. Majitelé domácích zvířat musí mít platný mezinárodní očkovací průkaz, nebo potvrzení veterináře ve světovém jazyce o tom, že zvíře absolvovalo všechna očkování.

 

Kontakt na zastupitelství

Velvyslanectví ČR
Penzingerstrasse 11 – 13 A-1140 Wien
tel.: 0043 1 899 58-0
fax: 0043 1 894 12 00
e-mail: vienna@embassy.mzv.cz, commerce_vienna@mzv.cz
web: www.mzv.cz/vienna
provozní hodiny úřadu: 08:00 – 12:00, 13:00 – 17:00 (Po – Pá)


Velvyslanectví Rakouské republiky
Viktora Huga 10, 151 15 Praha 5 – Smíchov
tel: 257 090 511
fax: 257 316 045
e-mail: prag-ob@bmeia.gv.at
web: www.bmeia.gv.at/prag
provozní hodiny úřadu: 08:30 – 16:30 (Po – Pá)