Golfové zájezdy, hotely, hřiště Malorka

Ačkoliv se Malorka řadí mezi českými golfisty mezi nepříliš navštěvované golfové destinace, nachází se zde 28 hřišť a přitom pouhé 2,5 hodiny letu z České Republiky.
Jednoznačnou perlou mezi hřišti je Alcanada, nalézající se v severní části ostrova v zálivu Alcudia. Je to také jediné hřiště na ostrově ležící přímo u moře. Ve východní části nacházející se hřiště Vall D´Or Golf a Club de Golf Canyamel jsou opravdovou zkouškou golfových dovedností. V blízkosti letiště La Palma najdete poměrně technicky náročné, ovšem velmi luxusní hřiště Son Gual, které maximálně těží z místní krajiny. Mezi nejkrásnější hřiště se rovněž řadí Capdepera a nejstarší Arabella Golf Son Vida.

Měna
Španělsko je členem eurozóny, takže se platí eurem. 1€ = 100 centů

Klimatické podmínky
Na Malorce převládá středomořské klima s 300 slunečnými dny v roce. V létě se zde teploty pohybují okolo 33°C, v zimě většinou neklesnou pod 10°C. Na severozápadě je větší koncentrace srážek než na jihu ostrova. Ideální počasí je zde zejména od května do listopadu.

Cestovní informace
Pro cestu do Španělska je nutný pouze cestovní pas nebo občanský průkaz vydaný po roce 1993. Doporučuje se, aby měl každý návštěvník jeden z těchto dokladů neustále u sebe. Bez víza můžete ve Španělsku zůstat 90 dní.
 
Důležité informace
Všeobecně se dá říci, že Španělsko je relativně bezpečnou zemí. Přesto je zde třeba počítat s určitou mírou obecné kriminality (především jde o kapsářství a drobné krádeže a krádeže zavazadel na letištích).