Golfové zájezdy, hotely, hřiště Gran Canaria

Gran Canaria, nejzelenější ostrov celého souostroví, je charakteristický svými geologicky odlišnými zónami. Najdete tu rovinaté pobřeží, útesy i velkolepé hory, které ostrovu vysloužily přezdívku „miniaturní kontinent“. Golf se na Gran Canarii hraje už skoro 125 let, první golfové hřiště tady postavili v roce 1891. Stejně jako na vedlejší Tenerife, i zde je možné hrát golf prakticky celoročně.
Gran Canaria se může pochlubit 8 golfovými hřišti: Anfi Tauro Golf, Salobre Golf, Lopesan Meloneras Golf, Campo de Golf de Maspalomas,Oasis Golf, El Cortijo Club de Campo, Real Club de Golf de las Palmas a Las Palmeras Golf. Všechna tato hřiště, navržena profesionály a odborníky, patří mezi jedny z nejlepších ve Španělsku.

Měna
Španělsko je členem eurozóny, takže se platí eurem. 1€ = 100 centů

Klimatické podmínky

Podnebí na Kanárských ostrovech je subtropické. Po celý rok se teploty pohybují mezi 18°C a 24°C a srážky jsou minimální, prší okolo o10 dní v roce. Nejtepleji je na jihu ostrova.

Cestovní informace
Pro cestu do Španělska je nutný pouze cestovní pas nebo občanský průkaz vydaný po roce 1993. Doporučuje se, aby měl každý návštěvník jeden z těchto dokladů neustále u sebe. Bez víza můžete ve Španělsku zůstat 90 dní.
 
Důležité informace
Všeobecně se dá říci, že Španělsko je relativně bezpečnou zemí. Přesto je zde třeba počítat s určitou mírou obecné kriminality (především jde o kapsářství a drobné krádeže a krádeže zavazadel na letištích).