Golfové zájezdy, hotely, hřiště Costa Brava

Costa Brava je pobřeží v Katalánsku ve Španělsku. Jedná se o nejsevernější část španělského středomořského pobřeží, která končí až na hranicích s Francií. Na tomto pobřeží se nachází mnoho golfových hřišť. Mezi největší lákadla pro golfisty patří mistrovská hřiště PGA Catalunya a El Prat.

Měna
Španělsko je členem eurozóny, takže se platí eurem. 1€ = 100 centů.

Klimatické podmínky
Léto zde trvá od června do září a průměrná teplota se pohybuje okolo 25°C. Podzim začíná v říjnu a je velmi teplý, s blížícím se listopadem se rychle ochlazuje až k 16°C. Moře ale zůstává stále příjemně teplé na koupání. Zimy jsou mírné, nejchladnějším měsícem je leden, průměrná teplota se pohybuje mezi 7-13°C. Jaro přináší příjemné teploty mezi 16-21°C.

Cestovní informace
Pro cestu do Španělska je nutný pouze cestovní pas nebo občanský průkaz vydaný po roce 1993. Doporučuje se, aby měl každý návštěvník jeden z těchto dokladů neustále u sebe. Bez víza můžete ve Španělsku zůstat 90 dní.

Důležité informace
Všeobecně se dá říci, že Španělsko je relativně bezpečnou zemí. Přesto je zde třeba počítat s určitou mírou obecné kriminality (především jde o kapsářství a drobné krádeže a krádeže zavazadel na letištích).