Golfové zájezdy, hotely, hřiště Kunming

V oblasti Kunming se nacházejí dvě golfové hřiště a to Spring City Golf and Lake Resort a Stoneforest International Country Club . Spring City Golf and Lake Resort patří mezi jeden z nejkrásnějších golfových resortů na světě, který se nachází u křišťálově čistého jezera mezi majestátními horami. Golfisté si mohou vybrat ze dvou mistrovských 18jamkových hřišť, které už od svého otevření obdržela více než 90 ocenění po celém světě. Stoneforest International Country Club mající 54 jamek je zasazen do ohromujícího prostředí „Kamenného lesa“, který považován za jeden z 8 přírodních divů světa.

Měna
Veškeré platby jsou v místní měně (Renminbi), ve směnárnách a hotelech je ale směna hlavních cizích měn většinou bezproblémová. Známější je pod názvem yuan. 1 Renminbi (CNY) =10 jiao = 100 fen.

Klimatické podmínky
Provincie Kunming je proslulá svou zelení a příznívým podnebím, Kunming je přezdíván oblastí věčného jara. To je dáno jeho polohou – sice leží v subtropickém pásmu, ale „vykompenzovaném“ vyšší nadmořskou výškou.

Cestovní informace
Na držitele cestovních pasů ČR se vztahuje vízová povinnost. Při vstupu na území ČLR je cizinec také povinen vyplnit formulář arrival card, který obyčejně dostanete v letadle, případně je k dispozici na celnicích. Ještě po příjezdu do hotelu budete jednou do registračního formuláře vyplňovat typ vašeho víza. Běžná délka pobytu u turistického víza činí 30 dní. Automobil si můžete pronajmout pouze pokud máte platný čínský řidičský průkaz.