Golfové zájezdy, hotely, hřiště Ras Al Khaimah

V oblasti Ras Al Khaimar se nachází několik golfových hřišť, mezi něž patří: Tower Links Ras Al Khaimah a Al Hamra Golf Club. Tower Links Ras Al Khaimah je náročné 18-ti jamkové hřiště patřící k předním klubům ve Spojených arabských emirátech. V resortu se nachází jedna osmnáctka a tříparová akademie. Druhá devítka z hřiště je kompletně osvětlena pro noční hru. Al Hamra Golf Club se rozkládá při pobřeží Arabského zálivu. Hřiště má celkem 18 jamek a PAR 72. Jeho terén je nenáročný, hřiště je rovinaté a jeho nadmořská výška se pohybuje od jednoho do osmi metrů nad mořem.

Měna
emirátský dirham (AED) = 100 filsů

Klimatické podmínky
Oblast Ras Al Khaimar je typická svými vysokými teplotami a nulovým počtem srážek v období do března do září. Teploty v tomto období šplhají až k 50 °C na slunci. Pro návštěvu této oblasti se doporučejí měsíce září – únor.

Cestovní informace
O turistické víza je možné požádat prostřednictvím registrované cestovní kanceláře, místního hotelu a leteckých společností. Turistické vízum je možné využít po dobu třicet dní a poplatek je 100,- AED. Na místě je pak možnost si víza prodloužit a to o dalších 30 dní. K žádosti o vízum je nutné přiložit kopii pasu platného minimálně 6 měsíců po návratu.