Golfové zájezdy, hotely, hřiště Dubaj

Kolem Dubaje se nachází mnoho golfových hřišť, mezi něž patří: Al Badia Golf Club, The Montgomerie Dubai, Emirates Golf Club, Al Zorah Golf Club. Emirates Golf Club se skládá ze dvou osmnáctijamkových hřišť. Prvním je Majlis, které bylo magazínem Golf Digest zařazeno do stovky nejlepších hřišť na světě. Tato mistrovská osmnáctka hostí světoznámé turnaje jako Dubai Desert Classic a Dubai Ladies Masters. Druhým hřištěm je The Faldo. Hřiště The Montgomerie Dubai je považováno za klenot arabských hřišť, kde hráči naleznou dostatečně široké fairwaye, které jsou dobře přehledné a rozpoznatelné ze všech odpališt a také velké greeny, které jsou mnohdy dosti členité a záludné.

Měna
emirátský dirham (AED) = 100 filsů

Klimatické podmínky
Pro Dubaj je stejně jako pro další města v oblasti Arabského poloostrova typické pouštní klima s vysokými teplotami a minimem dešťových srážek. Teploty v letních měsících mohou ve stínu atakovat hodnotu 40 °C, na slunce může být vysoce přes 50 °C. Ideálním obdobím pro návštěvu Dubaje jsou měsíce říjen – duben, kdy teploty nedosahují extrémních hodnot.

Cestovní informace
O turistické víza je možné požádat prostřednictvím registrované cestovní kanceláře, místního hotelu a leteckých společností. Turistické vízum je možné využít po dobu třicet dní a poplatek je 100,- AED. Na místě je pak možnost si víza prodloužit a to o dalších 30 dní. K žádosti o vízum je nutné přiložit kopii pasu platného minimálně 6 měsíců po návratu.