Golfové zájezdy, hotely, hřiště Costa Del Sol

Oblast Costa del Sol patří mezi jednu z nejjižnějších oblastí Španělska spadající do regionu Andalusie. Slunce zde svítí více než 300 dní v roce, proto Costa del Sol znamená v překladu sluneční pobřeží. Oblast Costa del Sol je také známé jako „pobřeží golfu“, nachází se zde více než 60 hřišť rozprostřených kolem pobřeží. Mezi nejvíce známé hřiště patří La Cala nacházející se u Malagy, které má 54 jamek. Dále v oblasti Sotogrande doporučujeme hřiště La Reserva nebo Finca Cortesin.

Měna
Španělsko je členem eurozóny, takže se platí eurem. 1€ = 100 centů.

Klimatické podmínky
Klima je středomořské s horkým létem a mírnou zimou. Celoroční průměrná teplota má hodnotu 16 stupňů, v letních měsících běžně překračuje 30 °C. Srážky se vyskytují především mezi říjnem a dubnem.

Cestovní informace
Pro cestu do Španělska je nutný pouze cestovní pas nebo občanský průkaz vydaný po roce 1993. Doporučuje se, aby měl každý návštěvník jeden z těchto dokladů neustále u sebe. Bez víza můžete ve Španělsku zůstat 90 dní.

Důležité informace
Všeobecně se dá říci, že Španělsko je relativně bezpečnou zemí. Přesto je zde třeba počítat s určitou mírou obecné kriminality (především jde o kapsářství a drobné krádeže a krádeže zavazadel na letištích).