Golfové zájezdy, hotely, hřiště Lisabon

Oblast Lisabonu se vyznačuje velmi příznivými teplotami během celého roku a je velmi lehce dostupná. Dostanete se sem přímým letem, který trvá 3,5 hodiny. Mezi další pozitiva této oblasti patří špičková golfová hřiště, která se nacházejí v okolí tohoto hlavního města. Mezi nejvýznamnější a nejvíce oblíbené patří: Penha Longa, Oitavos a na severu Obidos a Prai del Rei.

Měna
Porugalsko je členem eurozóny, takže se platí eurem. 1€ = 100 centů.

Klimatické podmínky
Lisabon je klimaticky jedním z nejmírnějších měst v Evropě. Díky jižní poloze je zde podnebí podobné středozemním destinacím, Atlantský oceán má navíc zmírňující efekt a zabraňuje tomu, aby zde v létě bylo příliš teplo a v zimě příliš chladno. Sluníčko je tu jako doma – zhruba 260 dní v roce je slunečné počasí. V zimě bývá kolem 10 stupňů, občasné deště, spousta slunečných dní, během kterých teploty mohou vystoupat až na 20 stupňů.

Cestovní informace
Pro cestu do Portugalska je nutný pouze cestovní pas nebo občanský průkaz vydaný po roce 1993. Doporučuje se, aby měl každý návštěvník jeden z těchto dokladů neustále u sebe. Budete-li v Portugalsku pobývat více než tři měsíce, je nutné ohlásit svůj pobyt na obecný úřad dle místa pobytu v Portugalsku.