Golfové zájezdy, hotely, hřiště Punta Cana

Golf Punta Cana

Punta Cana je bezesporu nejznámější letovisko Dominikánské republiky, ležící na úplném východu ostrova na rozhraní Atlantiku a Karibského moře. Severní část tohoto populárního rekreačního střediska se nazývá Bavaro, stejně jako přilehlá laguna.  Rozlohou sice patří Punta Cana k těm menším (pouhých 30 km2), najdeme tu však asi 30 hotelových komplexů. Nalezneme tu také vyhlášené bílé pláže. Velkou zajímavostí je nově vybudované letiště Punta Cana, které obdrželo několik prestižních architektonických ocenění. Střechy terminálu jsou pokryty palmovým listím a celý komplex má připomínat vesnici. Většina hotelů je v dojezdné vzdálenosti max. půlhodiny!

Široká nabídka sportovních i společenských aktivit dělá z tohoto regionu jedno z nejvyhledávanějších center na ostrově. Na golfisty čeká dlouhá řada golfových resortů. Nejstarším hřištěm v oblasti je Barcelo Bavaro Golf Course zasazené do prostředí tropické vegetace a obklopené jezery. Ve středu resortu se nachází hřiště Cocotal Golf & Country Club, skládající se ze tří devítek. Většina hráčů se o tomto hřišti vyjadřuje v superlativech. Překážky na tomto hřišti tvoří převážně stromy a velké množství outů díky blízko stojícím stavbám a domům. Charakteristickými věcmi pro toto hřiště jsou právě již zmíněné strategicky vysázené stromy, bunkry a lehce zvlněný terén, který přesně definuje široké fairwaye.
Nejlepší hřiště se však nacházejí jižně od letiště. Golfové hřiště Corales bylo dokončeno v říjnu 2009 a nachází se v nádherném prostředí kamenných a korálových útesů. Všech 18 jamek nabízí neopakovatelný zážitek ze hry, díky nevyzpytatelným bunkerům, záludným roughům a kopcovitým greenům. Šest z nich je s přímým výhledem na pobřeží.Vynikající designér P.B. Dye vytvořil vizuálně lákavé hřiště La Cana s hlubokými bunkery, velkými zvlněnými greeny i písečnými plážemi. Dvanáct z osmnácti jamek se rozkládá přímo na pobřeží, kde hru ztěžuje vánek. Nejlepší hřiště Dominikánské republiky i Karibiku je Punta Espada, která osloví golfisty bez ohledu na handicap a hluboký dojem zanechá i v těch, kteří golfu neholdují. Mimořádné výhledy na moře kontrastující s perfektními greeny a fairwayemi či devátá jamka přímo na břehu oceánu.

Klimatické podmínky
Punta Cana je mezi rovníkem a obratníkem Raka, díky čemuž se vyznačuje tropickým počasím. Stejně jako celá Dominikánská republika, má dvě období dešťů. První v květnu a červnu a druhé období v říjnu a listopadu.