Golfové zájezdy, hotely, hřiště La Romana

Golf La Romana

La Romana v Dominikánské republice je novější turistické letovisko s bílými plážemi a kokosovými palmami pro náročnější klientelu. Nachází se na poloviční cestě mezi hlavním městem Santo Domingo a letoviskem Punta Cana.
Turisticky nejoblíbenější je resort Casa del Campo, který dokáže uspokojit i velmi náročné cestovatele a celebrity z celého světa. Otevřel před 50 lety jako jeden z prvních resortů a dodnes je považován za jeden z nejlepších v oblasti Karibiku. Je proslulý především svoji bohatou nabídkou sportovních služeb - střelnice, jízda na koni, pólo, tenisové centrum s 13 kurty, hlubokomořské rybaření, privátní písčitá pláž, plachtění, kajak, offroadové vyjížďky v autech a samozřejmě golf. Velkou atrakcí je i vesnice Altos de Chavon, dokonalá replika středověké evropské vesničky, kde se projdete úzkými dlážděnými uličkami s lampami, náměstíčkem, kašnou, a dokonce i s kostelem. Celý projekt vznikl na začátku osmdesátých let 20. století a dodnes se zde občas natáčejí hollywoodské filmy.


Celkem se zde nachází tři mistrovská osmnáctjiamková hřiště. Teeth of the Dog bylo vyhlášeno za nejlepší hřiště Karibiku a 34. v celkovém světovém hodnocení. 7 jamek se hraje přímo s výhledem na Karibské moře. Teeth přitahuje nejlepší amatérské i profesionální golfisty světa. Ďábelské doglegy a vyvýšené greeny jsou podpisem slavného architekta. The Dye Fore tvoří 18 esteticky nádherných jamek, 12. a 15. jsou jedny z vůbec nejhezčích tříparů na světě. The Links je mírně kopcovité hřiště s vysokými roughy a množstvím bunkrů. Na hřišti se nachází několik jezer a lagun, které vstupují do hry na pěti jamkách.

Klimatické podmínky
Punta Cana je mezi rovníkem a obratníkem Raka, díky čemuž se vyznačuje tropickým počasím. Stejně jako celá Dominikánská republika, má dvě období dešťů. První v květnu a červnu a druhé období v říjnu a listopadu.