Golfové zájezdy, hotely, hřiště Ostrov Hainan

Na ostrově Hainan se nachází několik golfových hřišť, mezi něž patří: Hainan Mystic Springs International Golf Club , Mission Hills Resort – Haikou , The Dunes at Shenzhou Peninsula . Mystic Springs tvoří dvě mistrovská 18jamková hřiště (Mystic a Springs Course), která se nachází nedaleko termálních pramenů Nantian a vyhlížejí na záliv Haitang. Zcela zachovaná původní horská vegetace je zde doplněna botanickými zahrádkami, orchidejemi a okrasnými keři. Mission Hills Resort Haikou je tvořen deseti osmnáctijamkovými mistrovskými hřišti, která se rozkládají v původní lávové krajině tvořící unikátní prostředí pro golf.

Měna
Veškeré platby jsou v místní měně (Renminbi), ve směnárnách a hotelech je ale směna hlavních cizích měn většinou bezproblémová. Známější je pod názvem yuan. 1 Renminbi (CNY) =10 jiao = 100 fen.

Klimatické podmínky
Vzhledem k obrovské rozloze země má každá oblast jiné klimatické podmínky. Převážná většina země leží v mírném či subtropickém pásmu, jih spadá do pásma tropického až subtropického, nad západními horami zase panuje vysokohorské podnebí. Směrem k severu se podnebí mění v kontinentální. V severní části země se teploty v létě vyšplhají až nad 30°C, zima je naopak velice chladná. Střed země má mírné vnitrozemské klima a počasí na jihu a jihozápadě je ovlivňováno oceánem. Léta v této oblasti bývají horká, teploty se pohybují okolo 26°C, v nejjižnějších částech země až okolo 31°C. Zimy jsou mírné s teplotami kolem 4°C, v nejjižnějším bodě je to 15°C.

Cestovní informace
Na držitele cestovních pasů ČR se vztahuje vízová povinnost. Při vstupu na území ČLR je cizinec také povinen vyplnit formulář arrival card, který obyčejně dostanete v letadle, případně je k dispozici na celnicích. Ještě po příjezdu do hotelu budete jednou do registračního formuláře vyplňovat typ vašeho víza. Běžná délka pobytu u turistického víza činí 30 dní. Automobil si můžete pronajmout pouze pokud máte platný čínský řidičský průkaz.