Golfové zájezdy, hotely, hřiště Hong Kong

U Hong Kongu se nachází golfové hřiště Mission Hills Shenzhen. Toto hřiště je golfovým unikátem, proto se říká, že by ho měl každý golfový nadšenec aspoň jednou za život navštívit. V resortu se nachází dvanáct mistrovských osmnáctijamkových hřišť. Každá osmnáctka je navržena jednou z několika největších golfových osobností a zároveň nese její jméno.

Měna
Veškeré platby jsou v místní měně (Renminbi), ve směnárnách a hotelech je ale směna hlavních cizích měn většinou bezproblémová. Známější je pod názvem yuan. 1 Renminbi (CNY) =10 jiao = 100 fen.

Klimatické podmínky
V zemi vládne vlhké subtropické podnebí, v zimním období přicházejí monsuny a přinášejí studený a suchý vzduch. V letních měsících je tropické vlhké počasí s občasnými přeháňkami a bouřkami. Nejvhodnější dobou na návštěvu jsou říjen, listopad a prosinec, kdy svítí slunce. V létě nastává teplé a vlhké podnebí.

Cestovní informace
Na držitele cestovních pasů ČR se vztahuje vízová povinnost. Při vstupu na území ČLR je cizinec také povinen vyplnit formulář arrival card, který obyčejně dostanete v letadle, případně je k dispozici na celnicích. Ještě po příjezdu do hotelu budete jednou do registračního formuláře vyplňovat typ vašeho víza. Běžná délka pobytu u turistického víza činí 30 dní. Automobil si můžete pronajmout pouze pokud máte platný čínský řidičský průkaz.