Golfové zájezdy, hotely, hřiště Sofie

Golf Sofia

Sofijská oblast se nacházi ve východní oblasti země a rozkládá se v okolí hlavního města Sofie. V této oblasti se nachází tři oblíbená bulharská golfová hřiště. St. Sofia Golf Club, které se nachází pouhých 20 minut od centra Sofie. Zdejší osmnáctka je poměrně dost široká, takže odpouští i méně přesné drivy. Greeny jsou dost rychlé a relativně málo tvarované. Pro toto hřiště charakteristickou jamkou je krátká tříparová patnáctka s ostrovním greenem. Jedním hřištěm s nejkrásnějšími scenériemi je zaručeně Pirin Golf Club. Hřiště je přímo posazené proti pohoří Pirin a přesně vystihuje slovní spojení "hrát golf v horách" Hřiště vezme hráče na dobrodružnou procházku přes členitý terén, který je výzvou pro zkušené golfisty a zároveň příjemný pro začátečníky. Cesta z odpaliště na green existuje a na hráčích je objevit ji. Pravets Golf Club je hřiště, které je postaveno v parkovém stylu, které se nachází asi 50 km od hlavního města Sofie. Toto hřiště je výzvou pro různé zkušené golfisty a u většiny jamek vstupuje do hry voda. Mezi nejúchvatnější patří jamka č.8 s ostrůvkovým greenem a kamenným mostem a mezi nejobtížnější jamka č.16, která nabízí hru přes vodní plochu.

Měna

Oficiální měnou v Bulharsku je lev (někdy “leva”). 1 lev se dělí na 100 stotinek. Většinou se setkáte s mezinárodní značkou BGL. Často však narazíte také na označení Lv nebo Lb. Bulharsko má kontinentální podnebí.

Klimatické podmínky

Nejlepším obdobím pro cestu do Bulharska jsou nejteplejší a nejmírnější měsíce od května do září, i když v červenci a srpnu může být někdy celkem dusno.