Golfové zájezdy, hotely, hřiště Dobrič

Golf Dobric

Dobričská oblast je jedna z oblastí Bulharska, která leží na severovýchodě země a jejím hlavním městem je Dobrič. Nachází se zde ty nejlepší golfové hřiště celého Bulharska. Z Prahy můžete využít přímý let a z letiště ve Varně se na hřiště dostanete za 35 minut.V místě najdete tři osmnáctky vzdálené 5 minut od sebe. Zdaleka nejlepší je samozřejmě Thracian Cliffs, o kterém sám Garry Player prohlásil, že předčí i světoznámé Pebble Beach. Osmnácti jamkové hřiště je zasekáno do skalnatého pobřeží nad Černým mořem. Užijete si každou jamku, ale signature hole č. 6 si budete pamatovat do konce života a rozhodně Vás pobaví i jamka č. 7, kde drive budete hrát z ostrůvku v moři. Kvalitní, ale úplně jiný golf si zahrajete na druhém hřišti Garryho Playera, Black Sea Ramě. Hřiště získalo v roce 2009 ocenění podle časopisu Golf Magazine´s USA jako nejlepší nové hřiště na světě. Třetím a méně náročným hřištěm je Light House Golf Course, kde najdete i luxusní 5* hotel. Nezapomeňte navštívit restauraci "El Bacon del Mundo", kterou najdete na útesu nad hřištěm. Vaří opravdu skvěle a nabízí vynikající místní červená vína.

Měna

Oficiální měnou v Bulharsku je lev (někdy “leva”). 1 lev se dělí na 100 stotinek. Většinou se setkáte s mezinárodní značkou BGL. Často však narazíte také na označení Lv nebo Lb. 

Klimatické podmínky

Bulharsko má kontinentální podnebí. Nejlepším obdobím pro cestu do Bulharska za golfem jsou nejteplejší a nejmírnější měsíce od května do září, i když v červenci a srpnu může být někdy celkem dusno.